Komitet Stały Rady Ministrów zgodził się na poszerzenie granic Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Decyzja cieszy władze miasta Łomży, bo tylko głos Rządu dzieli nas od powstania w naszym mieście łomżyńskiej podstrefy SSSE. Miasto ma nadzieję, że decyzja ostateczna zapadnie do połowy września, zwieńczając tym samym starania miasta o utworzenie atrakcyjnych terenów inwestycyjnych. 

- Wreszcie powstaną miejsca pracy, które są tak potrzebne naszym mieszkańcom – powiedział prezydent miasta Łomży Mieczysław Czerniawski.

Podstrefa będzie ofertą przede wszystkim dla lokalnych przedsiębiorców, ale jest też szansą na pozyskanie inwestorów z zewnątrz. Władze liczą na ożywienie gospodarcze Łomży, na polepszenie życia mieszkańców.

- To świetna wiadomość zarówno dla Łomży, która czeka na podstrefę jak i dla przedsiębiorców z Suwałk i Ełku, którzy są zainteresowani nowymi tereny inwestycyjnymi w lokalnej podstrefie – przyznał Robert Żyliński, prezes SSSE.

Łomżyńska podstrefa SSSE ma liczyć ponad 8,5 hektarów w dwóch kompleksach na terenach położnych przy ul. Ciepłej, oraz Spokojnej i Akademickiej.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z czternastu specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. Obszary, na których przedsiębiorcy prowadzą działalność gospodarczą na preferencyjnych warunkach zajmują łączną powierzchnię ok. 343 ha (na terenach: Suwałk, Ełku, Gołdapi, Grajewa, Małkini Górnej oraz Białegostoku). Przez 17 lat istnienia SSSE przeprowadzono inwestycje o łącznej wartości 1,7 mld zł, dzięki którym przedsiębiorcy utworzyli 6 tys. miejsc pracy.