Kolejne dwie decyzje o wsparciu w Suwalskiej SSE

  • 21 stycznia 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. freepik.com)

Firma BAKO Bartnik Kowalczuk zainwestuje w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej co najmniej 5,2 mln złotych, by zwiększyć zdolność produkcyjną istniejącego przedsiębiorstwa poprzez zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz systemu informatycznego pozwalającego na automatyzację procesu produkcji. Dodatkowo Przedsiębiorca zwiększy dotychczasowe zatrudnienie, kształtujące się na poziomie 46 pracowników o dwóch nowych pracowników i utrzyma to zatrudnienie prze okres 3 lat. 

Wspomniana inwestycja zostanie zrealizowana w miejscowości Szypliszki, w powiecie suwalskim.

BAKO Bartnik Kowalczuk zajmuje się produkcją i dystrybucją wysokiej jakości drewnianej stolarki budowlanej. Realizują okna typowe dla budownictwa wielorodzinnego oraz projekty indywidualne. 

– Jakośćo to jeden z naszych głównych standardów. Jest dla nas kwestią priorytetową, która nie uznaje kompromisów i uproszczeń. Pragniemy, byś zapamiętał nas jako firmę dbającą o tę najważniejszą cechę w profesjonalny sposób. – mówi właściel firmy.

Kolejnym Przedsiębiorcą, który otrzymał decyzję o wsparciu jest A.G. INSTAL Andrzej Gajewski. To już druga decyzja o wsparciu tego Przedsiębiorcy, producenta urządzeń elektrycznych. W związku z nową inwestycją, mającą na celu podniesienia zdolności produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa, znajdującego się w Suwałkach, 

A.G.INSTAL chce zainwestować co najmniej 4 mln złotych oraz zwiększy dotychczasowe zatrudnienie - obecnie na poziomie 18 pracowników - o 1 nowego pracownika i utrzyma to zatrudnienie przez okres 3 lat. 

Investor planuje budowę dodatkowej hali produkcyjno-magazynowej, wyposażenie jej w nowoczesne maszyny i urządzenia do obróbki przewodów elektrycznych.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów