Marketing nieruchomości komercyjnych i terenów inwestycyjnych - Jak to robić?

  • 8 lipca 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Dariusz Cybulski współwłaściciel agencji marketingowej D&B Partners S.C. specjalizującej się w marketingu nieruchomości komercyjnych i terenów inwestycyjnych

W jaki sposób zaprezentować swoją działkę czy nieruchomość, aby zwróciła uwagę inwestora? Na to pytanie odpowiada Dariusz Cybulski współwłaściciel agencji marketingowej D&B Partners S.C. specjalizującej się w marketingu nieruchomości komercyjnych i terenów inwestycyjnych. 

Nie zawsze właściciele nieruchomości mają świadomość tego, że konkurując na rynku bogatym w oferty można przekonać klienta do podjęcia decyzji dzięki odpowiedniemu zaprezentowaniu produktu oraz obecności w odpowiednich kanałach marketingowych, które pozwolą dostrzec potencjał nieruchomości oraz dają zdecydowaną przewagę na tle konkurencji, która nadal w znacznym stopniu ogranicza się głównie do zamieszczenia oferty w serwisach ogłoszeniowych lub tradycyjnie w biurze pośrednictwa sprzedaży nieruchomości.

Na szczęście, w dzisiejszych czasach jest wiele rozwiązań, które pozwalają w bardziej skuteczny i dynamiczny spósb zaprezentować ofertę potencjalnemu inwestorowi.

Coraz bardziej popularnym narzędziem w marketingu nieruchomości staje się internet. To szczególnie ciekawa forma do promowania terenów inwestycyjnych, centrów logistycznych, hal magazynowych czy powierzchni biurowych. Dzięki odpowiednio opracowanej kampanii reklamowej w Google Ads i Facebook Ads, zbycie takich nieruchomości często kończy się sukcesem.

Jak przygotować się do promowania oferty w internecie? Od czego zacząć?

Przede wszystkim odpowiednio zaprojektowana strona internetowa typu Landing Page, jeśli takowa jest to już połowa sukcesu!

Landing Page jest to inaczej strona docelowa, strona produktowa, pierwsza strona na którą trafia użytkownik pozyskany w skutek podejmowanych przez firmę działań reklamowych.
Strona docelowa może być stroną samodzielną, mikrostroną, a także elementem większej witryny.

Najczęściej użytkownicy trafiają na nią po kliknięciu w banner, mailing, link sponsorowany lub inny link reklamowy. Landing page jest logicznym rozszerzeniem treści znajdującej się w reklamie. Głównym celem landing page jest konwersja (tak jak każdej kampanii marketingowej). Landing page nie jest stroną firmową, dlatego należy pamiętać, że wszystkie elementy, które są tam umieszczone, mają realizować jeden cel w postaci konwersji.
Proces konwersji, w zależności od przyjętej strategii marketingowej, oznacza wykonanie przez użytkownika określonego działania jak na przykład:

• Wysłania zapytania przez formularz kontaktowy
• Kliknięcia w link email i wysłania wiadomości
• Kliknięcie w nr telefonu i zainicjowanie rozmowy
• powiadomienie innych użytkowników o akcji/ofercie zamieszczonej na landing page
• przekonanie się do marki – spędzenie odpowiedniej ilości czasu na stronie, obejrzenie filmów, przeczytanie broszurek, itp.

Poniżej przedstawiamy kilka linków do stron, które są wykorzystywane do promocji i sprzedaży terenów inwestycyjnych.

www.InvestinGminaSlupsk.pl
www.InvestinSwiecie.pl
www.InvestinKoszalin.pl
www.TerenyStrefaLodz.pl
www.InvestinSwidnik.pl

Co dalej?

Mamy odpowiednio przygotowaną stronę więc możemy przejść do wyboru odpowiednich kanałów. Po pierwsze Google Ads, a po drugie Facebook Ads i po trzecie Linkedin Ads - to podstawowe narzędzia do marketingu internetowego nieruchomości. Dzięki nim można dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i bardzo konkretnie zdefiniowanych grup docelowych. Narzędzia te dają możliwości tworzenia kampanii kierowanych w różne miejsca w sieci. Dzięki temu reklamy są dostępne dla wszystkich użytkowników internetu, a specjalne ustawienia pozwalają wyświetlać je tylko tym osobom, które faktycznie wyrażają zainteresowanie zakupem gruntu inwestycyjnego lub innej nieruchomości komercyjnej.

Case study

Jeśli chcesz poznać przykłady dobrze prowadzoanych kampanii reklamowych zapraszamy do przeczytania kolejnych artykułów:

Jak skutecznie promować tereny inwestycyjne w 2020 r.?
Jak sprzedać działkę inwestycyjną na Facebooku?

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów