Media społecznościowe to jeden z najlepszych kanałów sprzedaży, jaki obecnie jest dostępny. Panuje jednak przekonanie, że o ile w sprzedaży dóbr szybko zbywalnych i usług sprawdza się on doskonale, to trudno za pomocą np. Facebooka sprzedawać takie produkty jak działki budowlane czy tereny inwestycyjne. Zgodnie z powszechnie panującą opinią, o ile można na Facebooku zaprezentować działkę czy nieruchomość komercyjną, to sama sprzedaż już nie bardzo będzie działać.

W tym artykule pokazujemy na przykładzie jednego z naszych Klientów, w jaki sposób dzięki inteligentnie zbudowanej kampanii reklamowej na Facebooku można sprzedawać działki inwestycyjne pokaźnych rozmiarów bądź działki budowlane.

Działka, dla której długo szukano inwestora

Naszym Klientem jest Urząd Miasta z południa Polski, który w swoich zasobach ma kilka działek inwestycyjnych przeznaczonych dla przemysłu. Klient korzystał z wielu kanałów promocji i sprzedaży jakie daje rynek. Korzystał z agencji pośrednictwa, zamieszczał ogłoszenia na wiodących portalach nieruchomości, zamieszczał drogie reklamy w prasie biznesowo - gospodarczej oraz promował działkę na Facebooku za pomocą funkcji "promuj post", która absolutnie nie jest polecana, a wręcz zakazana przez specjalistów marketingu internetowego. Żadne z tych działań nie przynosiło spodziewanego efektu.

Ze względu na dużą konkurencję na rynku terenów inwestycyjnych oraz słabą pozycję strony internetowej w organicznych wynikach wyszukiwania, Urząd zdecydował się uruchomić pierwszą profesjonalną kampanię sprzedażową na Facebooku.