Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała, że Jury Konkursu 3P zakończyło pracę nad oceną zgłoszeń przedsięwzięć planowanych do realizacji w partnerstwie publiczno-prywatnym. 

Nagrody główne przyznano: Modernizacji oczyszczalni ścieków w Borku Strzelińskim (Gmina Borów), Budowie targowiska miejskiego przy ulicy Damrota w Kędzierzynie-Koźlu (Gmina Kędzierzyn-Koźle), projektowi Partnerstwo Publiczno-Prywatne narzędziem kompleksowej realizacji zadania własnego Gminy Krzywiń w zakresie gospodarki ściekowej w obszarze miasta Krzywiń oraz miejscowości Jerka i Łuszkowo (Gmina Krzywiń), projektowi Dom Późnej Starości z zagospodarowaniem terenu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (Gmina Bobolice).

Nagrodzone projekty mają istotne znaczenie dla realizacji ważnych celów publicznych samorządów, a także posiadają kompleksowy i modelowy charakter. Projekty wodno-kanalizacyjne Gminy Borów i Gminy Krzywiń mimo swej relatywnie niewielkiej skali mogą przetrzeć szlak dla współpracy publiczno-prywatnej w tego typu projektach, które w najbliższym czasie nie mogą już liczyć na wsparcie ze środków dotacyjnych, a których realizacja ma zasadnicze znaczenie ze względu na konieczność wypełnienia przez samorząd obowiązków w zakresie standardu oczyszczania ścieków. Gmina Bobolice postanowiła zmierzyć się z problematyką, która zgodnie z tendencjami demograficznymi coraz bardziej będzie angażować administrację publiczną, a wciąż nie doczekała się przykładów udanej współpracy publiczno-prywatnej. Natomiast w Gminie Kędzierzyn–Koźle zaproponowano ciekawe rozwiązanie z zakresu rewitalizacji przestrzeni miejskiej, dzięki któremu rozstrzygnięto problem dotyczący urządzania targowisk miejskich, istniejący w wielu gminach. Projekt może być punktem odniesienia dla samorządów zastanawiających się, w jakiej formule nałożyć na przedsiębiorców obowiązki w zakresie urządzenia i zarządzania targowiska miejskiego.

Jury Konkursu 3P przyznało również wszystkim podmiotom, które przesłały zgłoszenia do II edycji Konkursu 3P, wyróżnienia w postaci udziału przedstawicieli laureatów Konkursu 3P w wizycie studyjnej w krajach Unii Europejskiej, gdzie formuła partnerstwa publiczno–prywatnego jest często wykorzystywana do realizacji zadań publicznych. Podejmując tę decyzję, Jury Konkursu 3P kierowało się celem projektu systemowego PARP, w ramach którego realizowany jest Konkurs 3P - upowszechnienia wiedzy o partnerstwie publiczno-prywatnym.

Wyróżnienia  przyznano wszystkim nagrodzonym projektom oraz gminie Krosno za rozbudowę układu komunikacyjnego miasta Krosna poprzez budowę połączenia ul. Niepodległości z ul. Czajkowskiego.