Dąbrowa Górnicza z na pierwszym miejscu w konkursie "Grunt na Medal" 2021

  • 9 grudnia 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Teren inwestycyjne na Kazdębiu (fot. UM Dąbrowa Górnicza / Dariusz Nowak)

Teren inwestycyjny znajdujący się w Strefie Aktywności Gospodarczej „Kazdębie” w Dąbrowie Górniczej zajął 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie „Grunt na medal”. 

– Strefa Aktywności Gospodarczej „Kazdębie” to znakomicie zlokalizowane i uzbrojone tereny inwestycyjne przygotowane przez miasto z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. W konkursie doceniono kompleks składający się z dwóch działek o łącznej powierzchni 2,0510 ha położony w południowo-wschodniej części terenu inwestycyjnego – mówi Paweł Zygmunt, kierownik referatu rozwoju i obsługi inwestorów UM w Dąbrowie Górniczej.

Na Strefę Aktywności Gospodarczej „Kazdębie” składa się 12 wyrównanych i uzbrojonych działek o powierzchni od ok. 0,5 ha do 1 ha. 

„Grunt na medal” to konkurs organizowany przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora. Został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Jego celem było wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycje, a w efekcie przyczynienie się do zwiększonego napływu inwestycji do Polski.

– Doświadczenie pokazuje, że zwycięstwo w konkursie znacznie zwiększa szansę na kontrakt inwestycyjny. Ponad połowa z wszystkich dotychczasowych laureatów zyskała inwestora –  podkreśla Krzysztof Drynda, prezes PAIH.

Wśród laureatów, oprócz Dąbrowy Górniczej, znalazły się Chojnów, Ksawerów, Mińsk Mazowiecki, Żyraków, Żnin, Chełm, Nowa Sól, Tarnów, Ujazd, Łomża, Tczew, Ostrowiec Świętokrzyski, Elbląg, Leszno i Stargard.

Teren dla małych i średnich przygotowany z unijnym wsparciem

Grunty na Kazdębiu są uzupełnieniem dąbrowskiej oferty dla inwestorów. Duzi, którzy np. potrzebują więcej miejsca dla hal produkcyjnych, mogą prowadzić działalność w strefie gospodarczej „Tucznawa”. Ci, którzy ulokują się na Kazdębiu, będą mogli z nimi kooperować, podejmując np. współpracę jako podwykonawcy. Tereny leżą niedaleko od siebie i mają dobre połączenie drogowe. Na kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych na Kazdębiu miasto pozyskało blisko 20 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego. Dzięki temu wsparciu grunty zostały zniwelowane i całkowicie uzbrojone.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów