Grunt na Medal 2021. Które gminy zakwalifikowały się do II etapu konkursu?

  • 11 maja 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. freepik.com)

Zakończyły się eliminacje do drugiego etapu konkursu "Grunt na Medal 2021" organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Łącznie, ze wszystkich regionów do pierwszego etapu konkursu zgłoszono 164 tereny inwestycyjne.

W wyniku przeprowadzonej 30 kwietnia 2021 r. weryfikacji i ocen zgłoszonych terenów inwestycyjnych, do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano łącznie 59 ofert. Zgodnie z decyzją komisji konkursowej, do dalszego udziału w konkursie zakwalifikowano z każdego województwa tereny, które uzyskały trzy najwyższe oceny. 

W trakcie audytów, które będą przeprowadzone podczas II etapu konkursu, zaplanowanego na najbliższe miesiące, zostanie wyłonionych 16 terenów - laureatów konkursu "Grunt na Medal 2021".

„Grunt na medal”, organizowany już po raz dziewiąty przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH), prowadzony jest co dwa lata równolegle w szesnastu polskich województwach. Jego celem jest wyłonienie w każdym regionie najlepszego niezabudowanego terenu inwestycyjnego (greenfield) o powierzchni co najmniej dwóch hektarów, który w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego został przeznaczony pod inwestycję przemysłową.

Konkurs adresowany jest do starostów, prezydentów, burmistrzów i wójtów, którzy mogą zgłosić do udziału w przedsięwzięciu tereny stanowiące własność samorządu lub osób prywatnych. 

Lista terenów zakwalifikowanych do II etapu konkursu Grunt na Medal 2021:

Województwo lokalizacja terenu nominowanego do II etapu konkursu GnM 2021 ID GOI

Dolnośląskie

Bystrzyca Kłodzka /działki nr 272_1, 272_2, 272_3, 272_4, 272_5

02-222

Dolnośląskie

Gmina Warta Bolesławiecka / Szczytnica

02-408

Dolnośląskie

Gmina Chojnów / Okmiany

02-410

Kujawsko-Pomorskie

Żnin / Teren Żnin ul. Fabryczna

04-300

Kujawsko-Pomorskie

Toruń / Teren Andersa

04-193

Kujawsko-Pomorskie

Bydgoszcz / Teren Chemiczna, Hutnicza

04-153

Kujawsko-Pomorskie

Grudziądz / Teren Mazowiecka

04-241

Kujawsko-Pomorskie

Pakość / Teren Giebnia

04-205

Lubelskie

Miasto Chełm / Hutnicza

 06-133

Lubelskie

Miasto Lubartów / Strefowa / Miasto Lubartów

06-130

Lubelskie

Gmina Rejowiec Fabryczny / Pawłów

06-104 i 06-134

Lubuskie

Nowa Sól / Południowa Strefa Przemysłowa

08-188

Lubuskie

Świebodzin /Kozia

08-189

Lubuskie

Iłowa / 1

08-120

Lubuskie

Iłowa / 2

08-121

Lubuskie

Iłowa / 3

08-187

Łódzkie

Gmina Miasto Piotrków Trybunalski / ul. Metalowców

10-150

Łódzkie

Gmina Miasto Radomsko / Radomsko, ul. Stolarzy

10-186

Łódzkie

Gmina Ksawerów / Ksawerów, ul. Giełdowa

10-189

Małopolskie

Gmina Miasta Tarnowa /ul. Komunalna

12-239

Małopolskie

Gmina Szczurowa / SAG Szczurowa działka nr 2722_5

12-176

Małopolskie

Gmina Babice /Działka nr 1113_4 i 1110_28

12-244

Małopolskie

Gmina Babice /część dz. nr 1110_28

12-245

Małopolskie

Gmina Babice / 12 działek o łącznej pow. ok 8 ha

12-246

Mazowieckie

Radom / Wincentów

14-150

Mazowieckie

Mińsk Mazowiecki / Stojadła

14-198

Mazowieckie

Szydłowiec

14-156

Opolskie

Ujazd / Europejska

16-268

Opolskie

Nysa / Radzikowice

16-181

Opolskie

Nysa / Goświnowice

16-180

Opolskie

Krapkowice / Leśna&Rogów Op.

16-145

Podkarpackie

Gmina Żyraków / Straszęcin

18-131

Podkarpackie

Gmina Trzebownisko / Zaczernie

18-111

Podkarpackie

Gmina Głogów Młp. / Głogów Młp.

18-195

Podlaskie

Bielsk Podlaski / ul. Techniczna

20-112

Podlaskie

Łomża / ul. Ciepła

20-69

Podlaskie

Zambrów / ul. Białostocka

20-102

Pomorskie

Miasto Tczew / Za dworcem

22-310

Pomorskie

Miasto Rumia / Rumia Invest Park

22-224

Pomorskie

Miasto Tczew / Nowe Centrum Tczewa

22-295

Śląskie

Dąbrowa Górnicza / Kazdębie (działki nr 2328/11 i 2328/12)

24-382

Śląskie

Jaworzno / Gminna Strefa Aktywności Gospodarczej

24-309

Śląskie

Dąbrowa Górnicza / Tucznawa B 11

24-371

Śląskie

Dąbrowa Górnicza / Tucznawa B 12

24-305

Śląskie

Jasienica / Międzyrzecze Dolne

24-383

Świętokrzyskie

Ostrowiec Św./ Przemysłowa

26-146

Świętokrzyskie

Morawica / Pińczowska

26-135

Świętokrzyskie

Wodzisław / Zakładowa

26-144

Warmińsko-Mazurskie

Elbląg / Żuławska

28-57

Warmińsko-Mazurskie

Ruciane-Nida / Dworcowa

28-330

Warmińsko-Mazurskie

Gmina Ełk / Szeligi-Buczki

28-329

Warmińsko-Mazurskie

Gmina Ełk / Szeligi-Buczki II

28-332

Wielkopolskie

Leszno / SI I.D.E.A. 1

30-299

Wielkopolskie

Środa Wlkp. / Działka 3835

30-485

Wielkopolskie

Środa Wlkp. / Działka 3838/4

30-486

Wielkopolskie

Września / TI P4

30-490

Zachodniopomorskie

Stargard / Kompleks nr 1

32-333

Zachodniopomorskie

Stargard / Kompleks nr 2

32-334

Zachodniopomorskie

Karlino / Karlinko

32-323

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów