Drugi inwestor w szczecińskiej podstrefie SSE rozpoczyna działalność. Pod koniec listopada ubiegłego roku wbito pierwsze łopaty, aby niecałe dziesięć miesięcy później przeciąć symboliczną wstęgę. 

W uroczystości rozpoczęcia działalności fabryki HKL wziął udział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

- HKL Dekoracja Okien jest beneficjentem środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Firma otrzymała dotację na automatyzację procesu produkcyjnego, która często kojarzona jest z zastępowaniem pracy ludzkiej pracą maszyn, a więc ograniczaniem zatrudnienia. Nie zawsze tak musi być, i dowodzi tego HKL, który dzięki automatyzacji zwiększył konkurencyjność i zatrudnia kolejnych pracowników. – zauważył marszałek podczas uroczystości otwarcia zakładu.

Rok temu inwestor zatrudniał 145 osób w wynajętej hali i zapowiedział przyjęcie 50 nowych pracowników po uruchomieniu produkcji w nowym obiekcie. Dzisiaj na 3 ha działce przy ul. Szymborskiej pracuje 170 osób, a kolejnych 30 zostanie zatrudnionych w najbliższych miesiącach. Nowoczesny obiekt produkcyjno-biurowy o powierzchni prawie 8000 mkw. kosztował około 16 mln złotych.

HKL Dekoracja Okien Spółka to polsko-holenderska firma, działająca od 1999 roku. Główna działalność polega na produkcji przesłon okiennych przeznaczonych na rynek zagraniczny i krajowy.