Powstanie duża hala pod wynajem pod Nysą

  • 27 lutego 2023
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. freepik.com)

W ubiegły piątek Zarząd Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” symbolicznie rozpoczął kolejną ważną inwestycję w naszym mieście. Mowa o wbiciu łopaty pod budowę hali przemysłowo-magazynowej w Radzikowicach. Hala już za kilkanaście miesięcy będzie gotowa pod wynajem dla lokalnych przedsiębiorców. Jej koszt to ponad 26 milionów złotych.

Obiekt powstaje na blisko 3 hektarowej działce w pobliżu rozbudowywanego zakładu Umicore. Będzie przewidziany dla 4 podmiotów lub jednej firmy, w zależności od złożonych ofert. Hala liczyć będzie ponad 6 000 metrów kwadratowych powierzchni z zapleczem biurowym i socjalnym oraz infrastrukturą otoczenia w postaci: parkingu, placów manewrowych i terenów zielonych.

– Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna to spółka, w której inwestycje i rozwój biznesu idą w parze z troską o rozwój lokalnych społeczności. Właśnie dlatego – nowa hala przemysłowo-magazynowa – to nie tylko budynek, ale przede wszystkim realna inwestycja w przyszłość Nysy i okolicznych samorządów. Inwestycja w budowę tego Centrum Biznesu to efekt synergii i zaangażowania wielu osób. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zainicjowania programu budowy hal przemysłowych. Szczególne jednak podziękowania kieruję w stronę naszych inwestorów i przedsiębiorców, którzy widząc potencjał regionu zdecydowali się na współpracę z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną. – mówił Prezes Zarządu WSSE Piotr Wojtyczka.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Kamil Bortniczuk – Minister Sportu i Turystyki, Marcin Ociepa – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, czy Sławomir Kłosowski – Wojewoda Opolski. Jak podkreślano w wypowiedziach, to niezwykle ważna inwestycja dla Nysy. – Dotychczas nowe miejsca pracy powstawały w dużych ośrodkach miejskich. Od pewnego czasu ta rzeczywistość się zmienia, bowiem stawiamy na zrównoważony rozwój. Dzięki temu mniejsze ośrodki otrzymują swoje szanse i skrupulatnie z nich korzystają. To tutaj w Nysie powstaną nowe miejsca pracy a to przełoży się na rozwój gospodarczy całego regionu nyskiego. Można powiedzieć, że Nysa wraca na swoje miejsce – powiedział w trakcie uroczystości Kamil Bortniczuk – Minister Sportu i Turystyki.

Szansa na dalszy rozwój

Jak mówi Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz ta inwestycja podkreśla dużą skalę rozwoju Nysy, jaką możemy obserwować w ostatnich latach. – Przybywa miejsc pracy, ale ważne jest też to, żeby tych miejsc było jak najwięcej w takich gałęziach jak przemysł i produkcja, które są najważniejsze w rozwoju każdego miasta – mówi Burmistrz Nysy. –  Do tej pory tego typu inwestycje były prowadzone głównie w dużych aglomeracjach. Na szczęście ta polityka się zmieniła i wreszcie takie miasta jak Nysa mają swoje szanse. Mam nadzieję, że niedługo ogłosimy kolejne inwestycje planowane w naszym mieście, nad którymi cały czas pracujemy.

Przed kilkoma tygodniami doszło do podobnego wydarzenia w Brzegu. Oznacza to zatem, że do końca tego roku województwo opolskie będzie mogło pochwalić aż dwoma obiektami tego typu. Swojej radości z tego faktu nie kryje Marcin Ociepa – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. – Możemy śmiało powiedzieć mieszkańcom Nysy, że dotrzymaliśmy słowa. Dzięki determinacji WSSE możemy dzisiaj spotkać się i powiedzieć, że działamy i realizujemy projekty, które obiecaliśmy. Wierzymy w Nysę, wierzymy w Opolszczyznę i chcemy odwracać te negatywne trendy właśnie dzięki takim inwestycjom.

WSSE posiada w swojej ofercie podobne gotowe hale przemysłowe pod wynajem lub leasing. Bliźniacze do tej budowanej w Nysie powstaną również w Wałbrzychu, Jaworzynie Śląskiej i Ząbkowicach Śląskich.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów