Spółka Balmain Property Management wchodząca w skład grupy Balmain, objęła obowiązki zarządcy Centrum Handlowego Family Point we Wrocławiu. To naturalny krok dla Centrum, którego asset managerem od dłuższego czasu była firma Balmain Asset Management.

Właściciel wrocławskiego Family Point, Spółka Parus Sp. z o.o., wybrała  Balmain Property Management na zarządcę swojego centrum. Nad bieżącym działaniem Family Point czuwać będzie czteroosobowy zespół zlokalizowany zarówno na miejscu, we Wrocławiu, jak i w Warszawie. Warto przypomnieć, że usługi z zakresu asset management dla tego centrum od 2010 roku świadczy Balmain Asset Management.

Ewa Szafrańska-Mądry, dyrektor zarządzająca w Balmain Asset Management CEE powiedziała, że Family Point we Wrocławiu to już czwarte centrum handlowe, w którym Balmain pełni funkcję zarówno asset managera, jak i property managera. Według niej to dowodzi, że polski rynek docenia kompleksowość obsługi świadczonej przez naszą firmę i doświadczenie całego zespołu w budowaniu wartości centrum handlowego w procesie bieżącego zarządzania nim.

Centrum handlowe Family Point otwarto w 2010 roku. Jego całkowita powierzchnia to ponad 20 000 mkw. Wśród najemców centrum znajdują się m.in. jedyny we Wrocławiu market remontowo-budowalny Praktiker, Media Expert, Black Red White, Rossmann, Pepco, 4Pet oraz delikatesy Piotr i Paweł. Family Point jest położone przy jednej z głównych ulic Wrocławia, co gwarantuje wygodny dojazd z wielu rejonów miasta. Centrum dysponuje również 450 miejscami parkingowymi. Inwestorem jest austriacka firma BETHA Zwerenz & Krause Group.