Na 29 ha w Kątach Wrocławskich powstanie centrum magazynowe

  • 4 maja 2022
  • TerenyInwestycyjne.info

Magazyny P3 (fot. P3)

Deweloper magazynowy P3 kupił grunt inwestycyjny o powierzchni 29 ha w Kątach Wrocławskich. Nowo zakupiona działka położona jest w pobliżu Wrocławia. Planowana jest na niej budowa magazynów o łącznej powierzchni prawie 175 tys. mkw.

Działka położona jest w odległości 15 minut od Bielan Wrocławskich, będących główną strefą magazynowo-przemysłową Dolnego Śląska, i 35 minut od centrum Wrocławia. To druga inwestycja dewelopera w tej okolicy. Kilka miesięcy temu P3 zakupiło we Wrocławiu, blisko lotniska, grunt o powierzchni około 4 ha. 

Ze względu na lokalizację i popyt na powierzchnie magazynowe, działka kupiona przez P3 jest odpowiednia szczególnie dla dostawców usług logistyki firm trzecich (3PL) i e-commerce. 

– Województwo dolnośląskie należy do najbardziej uprzemysłowionych regionów w Polsce, dynamicznie rozwija się w nim branża motoryzacyjna, elektrotechniczna, elektromechaniczna, a także tworzyw sztucznych i wyrobów z metali. Już od jakiegoś czasu w naszej strategii zakładaliśmy wejście na ten rynek, kwestią czasu było znalezienie odpowiedniego gruntu. Z naszego punktu widzenia to strategiczna lokalizacja. Doskonale uzupełnia nasze portfolio dużych parków logistycznych w kluczowych lokalizacjach w kraju, a z drugiej pozwala zaproponować klientom, którzy chcą działać w tym regionie, najwyższą jakość naszych obiektów. – mówi Bartłomiej Hofman, managing director P3 Logistic Parks w Polsce.

Grunt położony jest bezpośrednio przy autostradzie A4 należącej do III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego łączącego Berlin, Wrocław, Kraków i Ukrainę. W odległości 15 minut jazdy samochodem znajduje się także węzeł łączący autostradę A4 z autostradową obwodnicą Wrocławia - A8. Taka lokalizacja zapewni sprawną dystrybucję produktów nie tylko na rynkach regionalnych, ale także poza nimi.

– Ostatni rok był dla nas wyjątkowo udany. Podpisaliśmy umowy najmu na ponad 380 tys. mkw. powierzchni najmu. Rozpoczęliśmy budowy magazynów o łącznej powierzchni przekraczającej 150 tys. mkw. i równolegle zakończyliśmy realizację ponad 70 tys. mkw. nowych obiektów. W minionych miesiącach koncentrowaliśmy się jednak nie tylko na budowie i komercjalizacji, ale także na zabezpieczeniu atrakcyjnych gruntów pod przyszłe inwestycje, czego efektem jest powiększenie naszego banku ziemi o trzy nowe działki, na których jeszcze w tym roku planujemy rozpocząć realizację obiektów przeznaczonych pod obsługę logistyki miejskiej. Docelowo powiększą one nasze zasoby o blisko 130.000 mkw. nowoczesnych powierzchni magazynowych. – mówi Bartłomiej Hofman.

P3 jest inwestorem i deweloperem europejskich obiektów magazynowych. Posiada jeden z największych banków ziemi w Europie oferując klientom możliwość budowy potrzebnych im obiektów magazynowych. Obecnie firma buduje magazyny o łącznej powierzchni ponad 495 tys. mkw. Zarządza powierzchnią magazynową o powierzchni 6,4 mln mkw.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów