3M zainwestuje we Wrocławiu prawie 150 milionów dolarów

  • 15 sierpnia 2023
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. materiał prasowy)

3M ogłosiła, że zainwestuje 146 milionów dolarów w rozszerzenie swoich możliwości produkcyjnych w celu dalszego wspierania przemysłu biotechnologicznego.

Inwestycja obejmie budowę fabryki oraz stworzenie 60 nowych miejsc pracy w zakładach produkcyjnych 3M we Wrocławiu. 

Nowa inwestycja zwiększy dostępność niezbędnych urządzeń filtrujących dla firm  biofarmaceutycznych. Sprzęt przeznaczony jest do wytwarzania nowoczesnych preparatów medycznych. Wysokiej jakości filtrowanie i oczyszczanie jest niezbędnym etapem w procesie produkcji materiałów biofarmaceutycznych. Proces ten wykorzystuje unikalny system filtrujący, który wychwytuje zanieczyszczenia, jednocześnie nie stanowiąc bariery dla substancji leczniczych.

— Nasza inwestycja potwierdza wiodącą pozycję firmy 3M w dziedzinie filtracji i ciągłe zaangażowanie w innowacje odpowiadające potrzebom klientów różnych branż. — powiedział Krzysztof Bober, dyrektor 3M Poland Manufacturing we Wrocławiu. — Nasze technologie poprawiają jakość życia ludzi na całym świecie, a w przypadku tej inwestycji pomagamy klientom biotechnologicznym w szybszym i bardziej efektywnym wytwarzaniu specjalistycznych leków.

Firma 3M oferuje najbardziej wszechstronną ofertę filtrów wgłębnych do oczyszczania kultur komórkowych w przemyśle biofarmaceutycznym. Technologia głębokiej filtracji Zeta Plus™, stosowana w systemach wkładów i arkuszach, odgrywa ważną rolę w filtracji preparatów terapeutycznych opartych na białkach pochodzenia komórkowego.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów