Stryków posiada ponad 1000 ha terenów inwestycyjnych

  • 15 czerwca 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Stryków (fot. UM Stryków)

Gmina Stryków położona jest w samym sercu Polski. Na jej terenie usytuowane jest skrzyżowanie dwóch najważniejszych autostrad w kraju: A1(Gdańsk - Wiedeń) i A2 (Berlin - Moskwa). Węzeł komunikacyjny autostrad środkowoeuropejskich to wiodący atut Gminy, przyczyniający się w sposób ciągły do dynamicznego rozwoju terenów inwestycyjnych.

Skrzyżowanie autostrad w połączeniu z przebiegającą przez gminę linią kolejową Łódź-Łowicz (wraz z bocznicą towarową), a także bliskością międzynarodowych portów lotniczych w Łodzi (25 km) i w Warszawie (110 km), czyni Stryków miejscem znakomicie skomunikowanym nie tylko z całym krajem, ale i z całym światem.

Doskonałe położenie logistyczne gminy spowodowało, że już na ponad 400 ha ulokowali się tu krajowi i światowi liderzy pochodzący ze: Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Finlandii, Holandii, USA czy Francji. Mając na względzie rosnące zainteresowanie inwestorów, w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczono ponad 1000 ha pod tereny inwestycyjne, które w większości posiadają dostęp do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, energetycznej i gazowej. 

Na terenie gminy działają obecnie 4 parki przemysłowe: Segro Logistics Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Business Park Stryków, Prologis Park Stryków, a 2 kolejne - Mountpark Stryków oraz MPL Stryków przygotowują się do uruchomienia działalności. Swoje inwestycje posadowiły tu firmy z branży logistycznej, kurierskiej, motoryzacyjnej, budowlanej, farmaceutycznej, spożywczej i innowacyjnych technologii i wiele innych. Część z nich działa w Łódziej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Inwestor, który podejmie decyzje o lokalizacji biznesu w Strykowie może być pewien, że znajdzie tu profesjonalną obsługę oraz przychylny klimat i przestrzeń do rozwoju. Uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego, stworzenie stanowiska do obsługi inwestora oraz profesjonale działania promocyjne na arenie krajowej i międzynarodowej przyczyniły się do zbudowania wśród inwestorów pozytywnego wizerunku gminy.

W Gminie Stryków miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu znajdą również bogatą ofertę sportowych imprez plenerowych o ogólnopolskim zasięgu. We wrześniu zachęcamy do udziału w znakomicie zorganizowanym przez pasjonatów i znanym już w całej Polsce Triathlon Stryków, podczas którego zawodnicy rywalizują na dwóch dystansach: 1/4 IM i 1/8 IM. Entuzjastów motoryzacji w ekstremalnym wydaniu przyciągnie jedyny w województwie tor motokrosowy, na którym co roku rozgrywana jest runda Motocrossowych Mistrzostw Polski oraz dwa razy do roku Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country. Działa tutaj również jedyny w centralnej Polsce Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Tor Łódź, na którym kierowcy w ekstremalnych warunkach mogą sprawdzić swoje umiejętności, a miłośnicy dużych prędkości i adrenaliny – bezpiecznie oddawać swojej pasji. Miłośnicy rekreacji i turystyki konnej koni mają do dyspozycji ośrodki jeździeckie ułożone wzdłuż Łódzkiego Szlaku Konnego. Do aktywnego wypoczynku  w  centrum Strykowa zachęcają boiska sportowe Orlik, kompleks sportowo-rekreacyjny nad zalewem z nowoczesnymi placami zabaw, skateparkiem, wypożyczalnią sprzętu wodnego, ścieżką pieszo-rowerową i urządzeniami fitness. Amatorzy spędzania czasu na łonie przyrody docenią natomiast uroki Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. 

Burmistrz Strykowa serdecznie zaprasza. 

www.strykow.pl

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów