Katowicka SSE wdrożyła strefę wsparcia dla przedsiębiorców

  • 6 kwietnia 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. pixabay.com)

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. (KSSE) wdrożyła Specjalną Strefę Wsparcia dla przedsiębiorców w czasie COVID-19. Bezpłatne konsultacje prawne, podatkowe, finansowe, informacje nt. dostępnych instrumentów wsparcia i nowych narzędzi w ramach Tarczy Antykryzysowej, a także pośredniczenie w kontaktach z inwestorami, aby zapewnić dodatkową wymianę produktów i usług pomiędzy firmami w strefie - to tylko niektóre elementy pomocy dla przedsiębiorców realizowane w KSSE. 

– Trwająca epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 na świecie, w tym w Polsce, to trudne wyzwanie także dla naszych inwestorów. Potrzeba utrzymania płynności finansowej, ryzyko zerwania łańcuchów dostaw czy potrzeba utrzymania miejsc pracy to tylko niektóre problemy z jakimi firmy muszą się mierzyć. – ocenia Janusz Michałek prezes KSSE. – Dlatego KSSE na miarę swoich możliwości, wdrożyła dodatkowe działania dla firm, czyli Specjalną Strefę Wsparcia. – dodaje prezes.

Od kilku tygodni w strefie działa Zespół Szybkiego Reagowania ds. koronawirusa i kontakt alarmowy: covid19@ksse.com.pl. Zadaniem Zespołu jest bieżąca komunikacja z firmami strefowymi i wymiana informacji o potencjalnym zagrożeniu. Zespół pośredniczy również w wymianie produktów i usług prewencyjnych pomiędzy firmami KSSE w związku z epidemią. W tym celu Strefa uruchomiła na stronie ksse.com.pl/COVID19 nowe narzędzia informatyczne dla inwestorów: Bazę Dostawców (firmy BHP, świadczące usługi dezynfekcji, dostarczające materiały medyczne, itp.) oraz Giełdę Ofert COVID19.   

– Firmy KSSE aktywnie włączają się w działania mające zapobiegać zagrożeniu i pomagać w walce z koronawirusem. – Nasi inwestorzy w czasie COVID-19 dostosowują się do sytuacji i odpowiadają na zapotrzebowanie. Przykładem może być np. polska, mała firma Opinion, która rozpoczęła produkcję m.in. maseczek ochronnych wykonanych z tkaniny medycznej dla firm strefowych, a także bezpłatnie przekazuje je do lokalnych szpitali – wymienia Barbara Piontek, zastępca prezesa KSSE. – Z kolei zespół inżynierów Nexteer Automotive zaprojektował i wydrukował w 3D przyłbice (maski), tak potrzebne w walce z koronawirusem. Nasz inwestor - Nexteer w Tychach zapewnia około 100 osłon na twarz dziennie, aby pomóc lekarzom i ratownikom medycznym chronić się podczas walki z COVID-19. – dodaje wiceszefowa KSSE. 

– Innym przykładem zaangażowania inwestorów KSSE w walkę z koronawirusem jest firma BMZ, która aż o połowę zwiększyła produkcję baterii do respiratorów, gdy w wyniku epidemii wzrosło zapotrzebowanie na tego rodzaju akumulatory, szczególnie dla sprzętu do wentylacji chorych – zaznacza Piontek. 

– Przedsiębiorcy KSSE walczą z kryzysem najlepiej jak potrafią. My wspieramy ich odpowiadając na zapotrzebowanie. Prowadzimy bezpłatne, cotygodniowe spotkania on-line nt. skutecznego przeciwdziałania zagrożeniu COVID-19 i webinaria z udziałem prawników o rozwiązaniach prawnych, podatkowych 
i finansowych, a także konsultacje nt. prawa pracy. – informuje prezes Michałek. – Współpracujemy też w realizacji Śląskiego Pakietu Przedsiębiorczości na ratunek firm i miejsc pracy. Szczegóły już we wtorek, 7 kwietnia, na naszej pierwszej w tym temacie e-konferencji organizowanej on-line wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego. – zapowiada prezes KSSE.  

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów