CADesigner Engineering inwestuje w Rybniku

  • 26 grudnia 2023
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. freepik.com)

14 grudnia br. podpisana została umowa sprzedaży nieruchomości z udziałem przedstawicieli CADesigner Engineering, sprzedane na podstawie rozstrzygniętego w listopadzie przetargu - zorganizowanego na podstawie umowy pomiędzy Miastem Rybnik i KSSE. Cena nieruchomości wyniosła 2 626 000,00 zł netto (+podatek VAT).

– CADesigner Engineering wybrał Rybnik ze względu na strategiczną lokalizację inwestycji, bardzo dobrą infrastrukturę, w pobliżu dwóch autostrad, dostępu do wykwalifikowanej kadry, otoczenia biznesowego i naukowego, a także fakt, iż jako inwestor i pracodawca działamy na Śląsku od 2013 r. Od tego czasu konsekwentnie rozszerzamy naszą działalność jako dostawca wysoce zaawansowanych usług i produktów dla przemysłu. – przekazał Bartłomiej Markowicz, Prezes Zarządu CADesigner Engineering. Chciałbym również podziękować prezydentowi Piotrowi Kuczerze oraz jego zespołowi w Urzędzie Miasta Rybnika, a także Zarządowi KSSE wraz z zespołem za profesjonalną współpracę oraz wsparcie dla naszej aktywności w regionie. – dodał Markowicz.

CADesigner Engineering jest europejskim liderem w branży projektowania, produkcji, montażu i wdrażania zaawansowanych urządzeń i linii produkcyjnych dla przemysłu, szczególnie do produkcji pojazdów szynowych dla kolei wysokich prędkości i wagonów. Ponadto rozwija innowacyjne produkty i usługi dla branży aluminiowej. Inwestor w Rybniku wybuduje nowy zakład produkcyjny, inwestycja powinna rozpocząć się już w przyszłym roku, natomiast produkcja rozpocznie się najpóźniej w 2026 roku.

– To kolejny inwestor na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Rybniku. Na tym obszarze nabywców znalazły firmy, które zagospodarowały tereny o powierzchni ponad 16 hektarów, z czego większość to nieruchomości sprzedane w 2022 oraz 2023 roku. – powiedział Piotr Kuczera, Prezydent Miasta Rybnika.

Warto przypomnieć, że na terenie strefy trwa obecnie budowa zakładu firmy Extral.

Dzień przed podpisaniem umowy sprzedaży terenu, 13 grudnia, w siedzibie KSSE spotkali się dr Janusz Michałek - Prezes Zarządu KSSE i Piotr Kuczera - Prezydent Miasta Rybnika. Celem spotkania były rozmowy na temat dalszej współpracy i podjęcia działań, które w przyszłości mogą przyciągnąć kolejnych inwestorów do Rybnika.

– Współpraca Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z Miastem Rybnik rozwija się bardzo pomyślnie. Tereny objęte granicami KSSE okazały się bardzo atrakcyjne pod względem inwestycyjnym, potwierdzeniem tego jest zawarta w tamtym tygodniu umowa sprzedaży z firmą CADesigner Engineering, która wygrała przetarg na zakup nieruchomości. Status specjalnej strefy ekonomicznej umożliwia korzystanie z pomocy publicznej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji na okres do 15 lat. Korzyści wynikające z lokalizacji w Rybniku dostrzegło już kilku przedsiębiorców, w tym spółka Extral produkująca profile aluminiowe. – informuje Janusz Michałek, Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów