Jak skutecznie promować tereny inwestycyjne w 2021 r.

  • 7 maja 2021
  • Dariusz Cybulski - BiznesAds.pl

Jak promować tereny inwestycyjne w 2021 r. (fot. freepik.com)

Poznajmy historię Miasta, które odnotowało wysoką sprzedaż działek inwestycyjnych dzięki skutecznie prowadzonej kampanii reklamowej Google Ads. 

Miasto posiadało w swoich zasobach działki inwestycyjne różnej wielkości. Działki położone były na  różnych obszarach. Kampania zakładała promowanie potencjału inwestycyjnego wśród  inwestorów, a celem kampanii był realny kontakt z  potencjalnie zainteresowanymi nabywcami i sprzedaż działek inwestycyjnych.
   
Miasto nie korzystało wcześniej z płatnych reklam w wyszukiwarce Google. Na stronie internetowej z ofertą inwestycyjną była odnotowywana przez dłuższy czas stała liczba odwiedzin. Prowadzone wcześniej działania promocyjne nie przynosiły Miastu oczekiwanych efektów. Wydatki nie były konfrontowane z efektem skuteczności działań. 

Ze względu na dużą konkurencję na rynku terenów inwestycyjnych oraz słabą pozycję strony internetowej w organicznych wynikach wyszukiwania, Urząd zdecydował się uruchomić pierwszą kampanię w Google Ads.

Landing Page

Na potrzeby kampanii przygotowaliśmy landing page - mikro stronę internetową przedstawiającą wyłącznie ofertę gruntów i potencjał inwestycyjny Miasta. Wraz z powstaniem nowego landing page przygotowaliśmy dedykowane działania  w skład których wchodziło:

– wdrożenie Google Tag Managera,
– wdrożenie Google Analytics,
– wdrożenie Google Google Ads,
– konfiguracja list odbiorców.

Cel kampanii

Celem kampanii było dotarcie do osób poszukujących terenów inwestycyjnych pod inwestycje przemysłowe, magazynowe, hotelowe i handlowe oraz zwiększenie ruchu na stronie internetowej dedykowanej inwestorowi. W tym celu rozpoczęliśmy prace nad budową kampanii w Google Ads.

Metoda - podjęte działania

Nasze działania rozpoczęliśmy od zbudowania dwóch kampanii reklamowych w Google Ads - kampanii w linkach sponsorowanych w wyszukiwarce Google oraz kampanii w Google Display Network (ponad 2 mln witryn, które są partnerami Google i wyświetlają reklamy displayowe klientów Google).

Dla kampanii w sieci reklamowej (GDN) rozpoczęliśmy działania od zdefiniowania grup docelowych oraz zaprojektowania kreacji graficznych spójnych z landing page. Grupy docelowe były zdefiniowane na podstawie danych odbiorców z Google Ads i Google Analytics, informacji od klienta oraz list remarketigowych. Były to osoby poszukujące ogólnych informacji na temat powierzchni komercyjnych i terenów inwestycyjnych oraz konkretnej lokalizacji pod inwestycję.

Kampania była optymalizowana według harmonogramu godzinowego, według urządzeń oraz według lokalizacji. Przy optymalizacji kampanii pod uwagę braliśmy wskaźniki efektywności takie jak koszt konwersji, współczynnik konwersji, współczynnik odrzuceń, zaangażowanie na stronie.

Dla kampanii w linkach sponsorowanych rozpoczęliśmy działania od doboru odpowiednich słów kluczowych odpowiadających specyfice promowanego produktu, pogrupowania ich w odpowiednie grupy reklam, stworzenia wielu reklam tekstowych spójnych z zawartością merytoryczną landing page oraz dodaniu wielu rozszerzeń. Kampania dodatkowo była wzbogacona o działania remarketingowe RLSA (remarketing w wyszukiwarce).

Przy optymalizacji tej kampanii również braliśmy pod uwagę wskaźniki efektywności takie jak koszt konwersji, współczynnik konwersji, współczynnik odrzuceń, zaangażowanie na stronie i dodatkowo dane demograficzne.

Co było promowane?

Kampania dotyczyła trzech obszarów inwestycyjnych o powierzchniach 15, 25 i 27 ha położonych w północnej Polsce . Obszary były podzielone na mniejsze działki inwestycyjne z przeznaczeniem zgodnym z MPZP pod magazyny, przemysł i handel wielkopowierzchniowy.

Uzyskane efekty obydwu kampanii

– Wzrost liczby wejść o 123 % w okresie kampanii w porównaniu do średniej liczby odwiedzin w okresach poprzednich na poprzedniej stronie Urzędu.
– Średnia pozycja reklam: 1,2.
– Współczynnik wyświetlania reklam na górze strony: 78,5 %.
– Średnie CPC dla kampanii GDN: 0,19 PLN.
– Średnie CPC dla kampanii w wyszukiwarce: 1,21 PLN.
– Wiele kontaktów telefonicznych i zapytań emailowych.

Kampania trwała przez okres 6 miesięcy i została przedłużona przez Klienta na kolejnych 12 miesięcy.

Chcesz skutecznie prowadzonej kampanii reklamowej? zapraszamy do kontaktu: www.BiznesAds.pl

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów