Tegeno jest już prawnym właścicielem nieruchomości przy ulicy Olszewskiego. Na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego powstanie zakład produkujący narzędzia wykorzystywane w przemyśle opakowaniowym i tytoniowym.

Tegeno podjęło decyzję o przejęciu trzech nieruchomości o łącznej powierzchni 12 tys. metrów kwadratowych. Są to tereny inwestycyjne przygotowane i oferowane przez KPT. Przedstawiciele holenderskiej firmy podpisali we wtorek, 31 maja, akt notarialny i tym samym Tegeno stało się właścicielem terenu, na którym powstać ma zakład o powierzchni 3,5 tys. mkw.

- Cieszy nas fakt zakupu, bo to nasz lokator, który rozpoczynał 2 lata temu swoją działalność wynajmując powierzchnię w hali Roma Tech. Teraz, w związku z dynamicznym rozwojem działalności produkcyjnej i handlowej, firma postanowiła wybudować własny zakład. Takich przykładów chcielibyśmy mieć jak najwięcej – mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.

Tegeno w Kielcach zatrudnia dziś 30 pracowników, ale w nowym miejscu pracę znaleźć ma dodatkowe 70 osób. Obecnie inwestycja jest projektowana. Prawdopodobnie w czerwcu gotowe będą wszelkie niezbędne decyzje administracyjne do tego żeby uruchomić proces inwestycyjny. Zakład powstanie do końca pierwszego kwartału 2017 roku. Wtedy firma przeniesie całą swoją działalność z hali Roma Tech.