W ubiegłym tygodniu odbyło się w Radomiu uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego słonych przekąsek firmy Fifor Polska na terenie Tarnobrzeskiej SSE. Firma Fifor Polska utworzyła przy ulicy Samorządowej Zakład Produkcyjny Słonych Przekąsek, w którym zatrudnionych ma być blisko 250 osób.

- Kolejna nowa firma otworzona w Radomiu potwierdza to, że jesteśmy miastem przyjaznym dla inwestorów. Trzymam mocno kciuki za rozwój tej firmy, jak i wszystkich tych, które zdecydowały się zainwestować w Strefie Ekonomicznej - powiedział prezydent, Andrzej Kosztowniak.

Firma Fifor, której siedziba główna mieści się w Sokołowie koło Warszawy, rozpoczęła prace nad inwestycją w Radomiu jesienią 2013 r. Na powierzchni 15.420 mkw. powstał zakład produkcyjny działający na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Podstrefa Radom, który będzie zatrudniać docelowo 245 osób. Fifor ściśle współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy, aby zatrudnienie w zakładzie znalazło jak najwięcej osób z okolic zakładu.

Fifor Polska, mimo że jest stosunkowo młodym podmiotem gospodarczym, ze względu na osobę swojego założyciela i dyrektora generalnego, którego dziełem była również  firma Star Foods, może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży słonych przekąsek.

Firma posiada dwa ważne zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Fifor Polska będzie drugim dużym przedsiębiorcą z branży spożywczej w podstrefie Radom, co znacznie zmieni obraz tej podstrefy, utożsamianej dotychczas z branżą metalową. Realizowany aktualnie na terenie TSSE nowy projekt polega na produkcji suchych przekąsek, tj. chrupek kukurydzianych, chipsów ziemniaczanych, orzeszków ziemnych, słonecznika, pop-cornu. Firma zamierza utworzyć na terenie podstrefy Radom łącznie 190 nowych miejsc pracy i zainwestować ponad 39 mln zł w rozbudowę istniejącego zakładu produkcyjnego.