Amerykański gigant otwiera fabrykę pod Wrocławim

  • 24 lutego 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Garmin Wrocław (fot. Garmin)

Światowy gigant na rynku urządzeń nawigacyjnych i odbiorników GPS – amerykański Garmin, otworzył zakład w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych. Będą tam powstawać samochodowe urządzenia informacyjno-rozrywkowe oraz inne produkty na rynek europejski. Zakład o powierzchni blisko 30 tys. mkw. znajduje się na terenie SERGO Logistics Park Wrocław.

– Dzięki pobliskim autostradom i lotnisku oraz możliwości współpracy z wysoko wykwalifikowaną kadrą, Garmin Wrocław jest idealną lokalizacją dla pierwszego w Europie zakładu produkcyjnego skupiającego się na obsłudze ich klientów motoryzacyjnych z całego regionu. – podkreśla Sean Biddlecombe, dyrektor zarządzający Garmin EMEA.

– Przed podjęciem decyzji o ulokowaniu inwestycji pod Wrocławiem, prowadziliśmy szeroko zakrojone poszukiwania odpowiedniego miejsca w całej Europie. Chcielibyśmy podziękować lokalnej i regionalnej administracji, a także SERGO za ich partnerskie podejście podczas całego procesu. – dodaje Sean Biddlecombe.

Firma Garmin została założona w 1989 r. w Olathe, w amerykańskim stanie Kansas. Inc. Garmin International, Inc. jest spółką zależną od Garmin Ltd. (Nasdaq: GRMN). Firma Garmin Ltd. jest zarejestrowana w Szwajcarii, a jej główne oddziały znajdują się w Stanach Zjednoczonych, na Tajwanie i w Wielkiej Brytanii. Firma zatrudnia 14,5 mln pracowników, w 65 oddziałach na całym świecie.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów