W styczniu Poznań planuje przetargi na należące do miasta tereny inwestycyjne. W stolicy Wielkopolski mogą powstać nowe inwestycje handlowe oraz przemysłowe. Miasto sprzeda również ostatni nie zagospodarowany teren w ścisłym centrum.

W ostatnim czasie ukazały się ogłoszenia przetargowe na nieruchomości miejskie, które powinny zainteresować inwestorów działających w różnych sektorach. To okazja do nabycia m.in. ostatnich niezagospodarowanych terenów w okolicy Starego Rynku (ul. Stawna) oraz dużej działki budowlanej przy samej drodze wyjazdowej z miasta (ul. Dąbrowskiego). Przetargi odbędą się ostatniego dnia stycznia.

Miasto sprzedaje ostatnie niezagospodarowane grunty w okolicy Starego Miasta. Na nieruchomości o powierzchni 580 mkw. może powstać hotel lub niewielki biurowiec.

Z kolei w sąsiedztwie Stadionu Miejskiego miasto sprzedaje ponad 1,5 tys. mkw. gruntów pod zakład przemysłowy wysokich technologii, a na drodze wyjazdowej z miasta (ul. Dąbrowskiego) miasto szuka inwestora w branży usług, chętnego na ponad 3 tys. mkw. terenów inwestycyjnych.

To nie koniec planów miasta na sprzedaż gruntów inwestycyjnych. Kolejny przetarg Urząd Miasta zamierza urządzić w lutym.