W Złotowie trwa budowa tężni solankowej!

  • 26 kwietnia 2024
  • TerenyInwestycyjne.info

Wizualizacja tężni solankowej w Złotowie

Dzięki odwiertom sfinansowanym z Funduszy Norweskich mamy potwierdzoną na terenie Złotowa obecność złóż borowiny oraz wody solankowej. Ruszyła właśnie budowa tężni za 3,6 mln złotych. Te tężnie będą nas wyróżniać. I dobrze, bo jako miasto chcemy nabierać znaczenia w skali lokalnej. Inwestujemy też w infrastrukturę sportową i turystyczną. Budujemy boiska, pole campingowe, oczyszczamy jezioro. Tworzymy lepsze warunki do życia. Taka jest nasza misja: gmina, która daje dobre warunki do życia, do nauki, do pracy. - mówi Adam Pulit, Burmistrz Złotowa.

Projektowana tężnia wraz z urządzeniami budowlanymi będzie przeznaczona do użytkowania sezonowo, przyjęto, że od marca do listopada. Dzięki zastosowaniu automatyki i czujnika deszczu, tężnia będzie działała automatycznie. Inwestycja ma charakter rekreacyjny i przeznaczona będzie do użytku publicznego, zapewniono również dostęp dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie to wspaniałe miejsce do odpoczynku dla mieszkańców miasta oraz turystów, których serdecznie zapraszamy do Złotowa.

Tak rozwijamy markę Złotów. Wielkopolskie Zdroje!

Norway

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów