W połowie października miało miejsce oficjalne otwarcie nowego zakładu produkcyjnego firmy Kellogg w podstrefie Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Fabryka, w której produkowane są chipsy Pringles świętowała wyprodukowanie w swojej fabryce w Kutnie 15-sto milionowej puszki chipsów. Budowa fabryki kosztowała ponad 220 mln zł.

Wydarzenie otworzył Chris Hood, prezydent firmy Kellogg w Europie, następnie głos zabrali: przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki oraz Prezydent Miasta Kutno, Zbigniew Burzyński.

- Bardzo nas cieszy, że tak prężnie rozwijająca się firma, jaką jest Kellogg zawitała do Kutna. Efektem tego jest realizacja imponującego projektu inwestycyjnego o największej wartości w historii miasta. Kutno zyskało kolejnego międzynarodowego partnera, co potwierdza, że warto tutaj inwestować. Nie ma lepszego miejsca na podbój rynków Europy Środkowej i Wschodniej jak Kutno – powiedział prezydent miasta.

Firma Kellogg to największy na świecie producent płatków śniadaniowych i drugi pod względem wielkości wytwórca słonych przekąsek. Inwestycja w Kutnie to jedna z największych inwestycji kapitałowych firmy na świecie od 10 lat. Produkcja w tej nowoczesnej fabryce będzie motorem ekspansji marki Pringles w Europie, Środkowym Wschodzie oraz Afryce, w tym w szczególności w Europie Środkowej i Wschodniej. Nowo otwarta fabryka jest drugą, po belgijskim zakładzie w Mechelen fabryką Pringles w Europie.

Produkcja Pringles w Kutnie rozpoczęła się w czerwcu i od momentu uruchomienia odbywa się w trybie ciągłym, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jednocześnie na początku 2015 r. firma zapowiada zwiększenie mocy produkcyjnych i wzrost produkcji swoich chipsów ziemniaczanych będących ikoną gatunku.

- Mamy ambitne plany dotyczące marki Pringles w Europie. Od momentu jej zakupu dwa lata temu odnotowujemy dynamiczny wzrost. W istocie, nasz sukces jest tak duży, że wyzwaniem było sprostanie popytowi. Nasza inwestycja w produkcję w Kutnie pozwoli nam zaspokoić oczekiwania konsumentów a dzięki współpracy z jednym z największych dystrybutorów w regionie, firmą Orbico rozszerzymy dystrybucję i zwiększymy dostępność naszego produktu w Polsce oraz w Europie Centralnej i Wschodniej - zaznacza Chris Hood, prezydent Kellogg w Europie.

Podczas otwarcia zarząd firmy Kellogg poinformował również o planach uruchomienia drugiej linii produkcyjnej w Kutnie na początku 2015 roku. Po pełnym uruchomieniu nowej linii, która również będzie pracowała w sposób ciągły, zatrudnienie w kutnowskiej fabryce wzrośnie do około 200 osób.