Eksperci obsługi inwestycyjnej, ekonomiści, prawnicy i doradcy podatkowi przekonują, że jeśli polskie przedsiębiorstwa chcą konkurować z kapitałem zagranicznym, muszą zacząć korzystać z mechanizmów strefowych, dostępnych środków unijnych czy wsparcia dla tworzonych miejsc pracy. Na Pomorzu Zachodnim te ułatwienia dla biznesu są w zasięgu nawet małych i średnich przedsiębiorstw.

Temu jak po nie sięgnąć - będzie poświęcona konferencja Proinvstors, która odbędzie się  20 października 2016 r. w Szczecinie.

- Nie zawsze doceniamy atrakcyjność inwestycyjną polskich regionów oraz nie wykorzystujemy szans, jakie daje inwestowanie w specjalnych strefach ekonomicznych –  te słowa ekonomisty, prof. Witolda Orłowskiego są adresowane do polskiego kapitału i wpisuje się w obserwowany od kilku lat trend, który wskazuje że wśród inwestujących na obszarach strefowych, polskie firmy są mniejszością.

Pogromcy Mistów – Specjalna Strefa Ekonomiczna nie tylko dla dużych i zagranicznych to konferencja, która ma zachęcić polski kapitał do wykorzystywania szans na rozwój. Udział w konferencji zapowiedzieli m.in. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz a także Prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Organizatorami i partnerami wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Urząd Miasta Szczecin i Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego, Bank Światowy a także Specjalne Strefy Ekonomiczne i zachodniopomorskie gminy, w których tereny inwestycyjne objęte są ich statusem.

Wszelkie szczegóły dotyczące konferencji i formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie www.proinvestors.pl