Dwie działki inwestycyjne Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego położone przy ul. J. Kuronia mają nabywców. Nowi inwestorzy to firma Gorteks Sp. Z o.o. i Kompania Piwowarska S.A.

W maju Miasto Białystok ogłosiło dwa przetargi na sprzedaż nieruchomości należących do Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Pierwsza wystawioną na sprzedaż działkę o powierzchni 1,3 ha kupiła frima Gorteks Sp. Z o.o. Za tą nieruchomość, przeznaczoną pod zabudowę produkcyjną i usługową, inwestor zapłacił ponad 2 mln zł. Nabywcą drugiej nieruchomości o podobnej powierzchni jest Kompania Piwowarska S.A. Jej koszt wyniósł również ponad 2 mln zł. Obie firmy w przetargach wykazały się najwyższym poziomem innowacyjności.

– Zależy nam na przyciągniu do Białegostoku nowych inwestorów, którzy będą tworzyli nowe miejsca pracy. W Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym pojawią się dwie duże, rozpoznawalne firmy – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Przykładaliśmy dużą wagę do poziomu innowacyjności firm nabywających działki. Zarówno Gorteks jak i Kompania Piwowarska uzyskały w tym obszarze wysokie oceny.

Wyłonieni w przetargu wykonawcy w najbliższych miesiącach podpiszą z Miastem Białystok akty notarialne, po dopełnieniu formalności będą mogli rozpocząć inwestycje. Dotychczasowi inwestorzy również poszerzają swoją działalność. Współpracująca z Miastem Białystok od 2011 roku firma Rosti Bianor Sp. z o.o. niedawno rozpoczęła budowę nowego obiektu.