Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 28.12.2016 r. granicami Pomorskiej SSE objęte zostały nowe tereny o łącznej powierzchni ponad 206 ha w następujących gminach i miastach: Kwidzyn, Czarnków, Police, Nakło nad Notecią, Biały Bór (koło Grudziądza), Solec Kujawski, Biała Podlaska.

Łącznie co najmniej dwunastu nowych inwestorów czekało na rozszerzenie granic Pomorskiej SSE i możliwość uzyskania zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej.

- Spełniając oczekiwania firm zainteresowanych kooperacją z nami, zyskujemy podwójnie. Rozwój strefy to rozwój całego kraju, tym bardziej kiedy rozszerzenie dotyczy również terenów w nowym województwie - komentuje Aleksandra Jankowska, Prezes Pomorskiej SSE. - Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do rozwoju wschodniej części naszego kraju - dodaje.

Władze PSSE już w marcu tego roku rozpoczęły prace nad wdrożeniem nowego projektu w Białej Podlaskiej, gdzie w oparciu o infrastrukturę byłego lotniska wojskowego i suchy port przeładunkowy w Małaszewiczach powstać ma centrum logistyczne związane w głównej mierze z polsko - chińską współpracą. Stworzenie tego rodzaju HUB-u przeładunkowego w lokalizacji stanowiącej strategicznie istotny element trasy pomiędzy bałtyckimi portami, wschodnią częścią kraju, a Białorusią oraz Chinami zaowocuje zwiększeniem eksportu polskich towarów do Państwa Środka.