Trzy firmy zainwestują w podstrefie Legnickie Pole, Legnickiej SSE.

Lear Corporation rozwinie projekt produkcji stelaży do siedzeń samochodowych (inwestycja polega na kompleksowej rozbudowie już istniejącego przedsiębiorstwa, skutkującej zwiększeniem mocy produkcyjnych). W pierwszej kolejności będą to szkielety do siedzeń na potrzeby koncernów takich jak PSA, Maserati, BMW i VW. Gama produktów będzie stopniowo rozwijana i poszerzana w zależności od aktualnego zapotrzebowania poszczególnych klientów Grupy Lear. Grupa Lear prowadzi działalność w 36 krajach świat poprzez 226 zakładów. Koszt projektu to co najmniej 14 mln euro i 25 osób dedykowanych do tej inwestycji.

W ramach nowej inwestycji Faurecia Legnica S.A. planuje rozbudować zakład produkcyjny w Legnickim Polu poprzez zakup ciągu nowych linii produkcyjnych do wytwarzania nowych, innowacyjnych produktów branży auto-moto. W efekcie rozbudowanego procesu produkcyjnego (nadruk na aluminium, formowanie, prasowanie, wtryskiwanie, łączenie poszczególnych elementów) powstawać będą dekoracyjne elementy kokpitów i paneli drzwiowych. Zakupiona zostanie m.in. linia drukowania płyt aluminiowych oraz rozszerzony posiadany park maszynowy o kolejne maszyny – prasy, wtryskarki, frezarki, zgrzewarki. Firma utrzyma 164 etaty, zatrudni 175 pracowników i w ramach projektu wyda 24 mln 600 tys. zł.

Nową inwestycja w podstrefie Legnickie Pole będzie projekt firmy KDO. Inwestor planuje zakupić działkę oraz wybudować zakład produkcyjny o powierzchni ok. 2 500 mkw., celem uruchomienia produkcji prętów i drutów nierdzewnych ze stali. Firma zadeklarowała nakłady w wysokości co najmniej 10 mln euro i stworzenie 35 etatów. Inwestor kooperuje z indyjską firmą Isinox Stal Limited, notowaną na giełdzie w Bombaju, która jest czołowym producentem drutów nierdzewnych w Indiach.