Na mocy zawartego pomiędzy Gminą Ścinawa a Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną (LSSE) porozumienia Strefa Aktywności Gospodarczej w Ścinawie (SAG) zostanie ujęta w ofercie terenów inwestycyjnych, promowanych i wspieranych przez LSSE. Przyszli inwestorzy, prowadzący swoją działalność na ścinawskim SAG, będą mogli zatem liczyć na wszystkie udogodnienia, jakie gwarantuje udział w projekcie LSSE.

Strefa Aktywności Gospodarczej w Ścinawie to unikatowy projekt. Obszar obejmuje ok. 17 hektarów, teren zostanie podzielony według zapotrzebowania przyszłych inwestorów. Lokalizacja SAG jest wyjątkowo atrakcyjna, nie tylko z uwagi na bliskość drogi krajowej, ale także dzięki wyremontowanej bocznicy, zarządzanej przez PKP PLK, bezpośrednio połączonej z linią kolejową nr 273 (Wrocław Główny – Szczecin Główny), która jest jednym z ważniejszych szlaków towarowych Polski. Ścinawski samorząd przygotowuj aktualnie uchwałę, która zapewni pakiet ulg i zwolnień dla przedsiębiorców, chcących inwestować w naszym mieście.

– Cieszę się, że Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wzięła nas pod swoje skrzydła. Dzięki nawiązanej współpracy, będziemy mogli ze swoją ofertą dotrzeć do szerszej grupy potencjalnych inwestorów. Strefa Aktywności Gospodarczej w Ścinawie ma być ważnym trybem, który w perspektywie napędzi rozwój całej gminy, więc tym bardziej zależało nam na nawiązaniu współpracy z LSSE, posiadającą wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu, późniejszym wspieraniu inwestorów i rozwijaniu projektów. – mówił burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.