Kielecki Park Technologiczny uzbroi kolejne 5 hektarów pod przyszłe inwestycje. Prace potrwają rok i wykona je firma TOMBET z Sobkowa.

Uzbrojenie terenów to skomplikowana i długa inwestycja. Chodzi o rozbudowę infrastruktury niezbędnej do zapewnienia optymalnych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej. Ogłoszony w połowie sierpnia br. przetarg wygrał Zakład Usługowo-Handlowy TOMBET. Teren o powierzchni 5 ha gmina Kielce nabyła od Elektrociepłowni Kielce. Następnie przekazała go KPT.  Pieniądze na uzbrojenie Park chce pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

– Nasza oferta jest nadal atrakcyjna. Zainteresowanie ze strony nowych firm nie słabnie, dlatego musimy działać i odpowiadać na potrzeby rynku. Już dziś mogę zdradzić,  że na tych terenach w niedalekiej przyszłości powstanie sześć fabryk, które dadzą pół tysiąca miejsc pracy. Będą wykorzystywały nowoczesne technologie, co w znacznym stopniu wzmocni potencjał gospodarczy naszego miasta. Część z nich to obecni lokatorzy Parku, którzy z uwagi na ekspansję, podjęli decyzję o budowie swoich zakładów – mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.

Tymczasem na początku września na sprzedaż wystawione zostały pierwsze działki należące do strefy C. – Nabyciem tych terenów zainteresowane są dwie firmy z branż metalowej i odnawialnych źródeł energii. Powstaną tam dwa zakłady o łącznej powierzchni 8 tys. mkw. Jedna z firm podjęła też decyzję o budowie biurowca o pow. ponad 10 tys. mkw. – kontynuuje dyrektor.