31 sierpnia zostanie zamknięta sprzedaż centrum handlowego Riviera Gdynia. Wartość transakcji to 291 milionów euro, z potencjałem wzrostu do 300 milionów.

W całym procesie inwestycyjnym stronę sprzedającą – Foncièrie Euris i Rallye – reprezentowały wspólnie firmy doradcze Colliers i JLL.

- Cieszymy się z możliwości doradzania w procesie sprzedaży centrum Riviera tym bardziej, że jest to największa tegoroczna transakcja nie tylko w sektorze handlowym, ale we wszystkich segmentach rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Sprzedaż Riviery potwierdza bardzo duże zainteresowanie inwestorów wiodącymi centrami handlowymi w głównych aglomeracjach - komentuje Agata Sekuła, dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Nieruchomości Handlowych w Europie Środkowo – Wschodniej, JLL.

- Popyt na polskie centra handlowe dominujące w regionie wciąż rośnie, obecnie przyciągając największych inwestorów globalnych. Inwestorzy zainteresowani centrum handlowym Riviera pochodzili z regionu EMEA oraz z rynków azjatyckich silnie konkurując ze sobą, co znalazło swoje odzwierciedlenie w cenie, ustanawiając nowy benchmark na rynku polskim - mówi Neil Gregory-Eaves, International Director w firmie Colliers.

Riviera jest największym centrum handlowym w Trójmieście – na powierzchni ponad 70 000 mkw. GLA działa więcej niż 230 sklepów. Riviera została oddana do użytku w październiku 2013 r. Zarządcą obiektu jest Mayland Real Estate.