Kolejna firma zainwestuje w Pomorskiej SSE

  • 19 maja 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Przemysław Sztandera Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (fot. PSSE)

Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przyznał decyzję o wsparciu firmie HPE8. Przedsiębiorstwo zainwestuje ponad 10 mln zł w budowę nowego zakładu w Gdyni.  

HPE8 to małe, innowacyjne przedsiębiorstwo, które prowadzi działalność przemysłową, opartą na projektowaniu i produkcji systemów i urządzeń technicznych dla przemysłu energetycznego, maszynowego, petrochemicznego, chemicznego, górniczego, spożywczego oraz kolejowego. Firma korzysta z najnowszego oprogramowania do modelowania 3D oraz programów obliczeniowych. Dzięki nowej inwestycji HPE8 poszerzy swoją działalność produkcyjną oraz projektową.  

– Przed chwilą świętowaliśmy przyznanie setnej decyzji o wsparciu, a dziś informujemy o nowych projektach, które otrzymały wsparcie Polskiej Strefy Inwestycji. HPE8 to kolejny przykład małego przedsiębiorstwa, które otrzymało pomoc przy realizacji projektu inwestycyjnego. Przyjmujemy coraz więcej wniosków, a to dowód na to, że nasza gospodarka radzi sobie coraz lepiej z negatywnymi skutkami pandemii. – powiedział Przemysław Sztandera Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  

– Cieszymy się, że dołączyliśmy do grona przedsiębiorstw, które otrzymały wsparcie z Polskie Strefy Inwestycji. Mamy nadzieję, że inwestycja przyśpieszy dynamikę rozwoju HPE8 i w krótkim czasie przyniesie planowane efekty. Dla naszej firmy decyzja o wsparciu to realna pomoc oraz zachęta do dalszego rozwoju i kolejnych inwestycj.i – powiedział Bartłomiej Surowiec, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający HPE 8 Sp. z o.o.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów