Exeter Property Group, amerykańska firma specjalizująca się w akwizycjach, wynajmie i zarządzaniu nieruchomościami logistycznymi i przemysłowymi na terenie Ameryki Płn. i Europy zakupiła za 8,5 mln EUR Inalfa Roof Systems o powierzchni 9 315 mkw. w Białężycach. W transakcji typu sale and leaseback pośredniczyła firma doradcza CBRE.

Inalfa Roof Systems jest jednym z największych dostawców szyberdachów na świecie. Zajmuje się projektowaniem, udoskonalaniem i składaniem systemów dachowych dla przemysłu automotive. Siedziba główna znajduje się w Holandii, a fabryki Inalfa Roof Systems są obecne na całym świecie, min. w Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej i Chinach.

Polska fabryka o powierzchni 9 315 mkw. została otwarta w 2014 roku w miejscowości Białężyce, niedaleko Wrześni w województwie wielkopolskim w środkowo-zachodniej Polsce, około 50 km od Poznania. Nieruchomość jest w trakcie rozbudowy i do końca 2 kwartału 2017 powinna dysponować kolejnymi 2 800 mkw. powierzchni. Strategiczne położenie fabryki zapewniające łatwy dostęp do autostrady A2 jest jedną z głównych zalet tej nieruchomości. Odległość pomiędzy Wrześnią a Warszawą jest prawie taka sama jak dystans pomiędzy Wrześnią a Berlinem (około 300 km).

- Przedmiotowa transakcja jest zgodna z polityką naszej firmy zakładającą konstruowanie zróżnicowanego portfela wysokiej jakości nieruchomości zapewniającego najlepsze rezultaty na rynku i dostosowane do ryzyka zwroty z inwestycji. Dzięki swojej doskonałej lokalizacji oraz atrakcyjnemu profilowi działalności, Inalfa Roof Systems będzie ciekawą alternatywą w portfolio Exeter Property Group. Cieszymy się, że w skład transakcji wchodzi również rozbudowa Inalfy w dwóch fazach. To z pewnością pozwoli osiągnąć wyższą stopę zwrotu z inwestycji. - komentuje Waldemar Grabka, Investment Officer CEE, Exeter.