Amerykańska firma inwestycyjna W.P. Carey sfinansuje w 100 proc. nową inwestycję firmy Panattoni w lubuskich Żarach w ramach finansowania built to suit.

Magazyn będzie miał powierzchnię 11 tys. mkw i przeznaczony będzie pod przemysł lekki. Wprowadzi się do niego spółka Syncreon Holdings, dla której będzie to kluczowa lokalizacja zgodna z rozwijającą się strategią firmy.

- Niepewność gospodarcza nadal ogranicza europejskie rynki kredytowe, jednak W.P. Carey, jako inwestor działający długoterminowo, pokazał, że może zapewnić finansowanie spółkom, które chcą budować i realizować nowe obiekty zarówno podczas hossy, jak i bessy - podkreślił Jeffrey Lefleur, managing director w W.P. Carey.

- To nasza trzecia transakcja z W.P. Carey w Polsce. To utwierdza nas w przekonaniu, że ta firma przyniesie ogromną wartość dodaną do projektów, w których zdobycie tradycyjnego finansowania jest trudne. Będziemy w dalszym ciągu rozwijać zaplecze dla klientów w Europie i innych częściach świata, a nasza zdolność do usprawnienia procesu finansowania poprzez współpracę długoterminową z inwestorami jak WP Carey pozostanie dla nas istotnym czynnikiem - komentuje Robert Dobrzycki, managing partner w Panattoni Europe.

Finansowanie typu built to suit pozwala deweloperom i firmom na 100 proc. finansowanie kosztów budowy firmowych obiektów. Takie działanie pozwala na uniknięcie problemów z finansowaniem przed ukończeniem inwestycji.