Rybnik: Na 40 hektarowej działce powstanie park logistyczny

  • 6 kwietnia 2022
  • TerenyInwestycyjne.info

Teren Inwestycyjny w Rybniku (fot. UM Rybnik)

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, nabył grunt w Rybniku o powierzchni 40 ha i zapowiada stworzenie nowoczesnego centrum Panattoni Park Rybnik.

To efekt rozstrzygniętego 24 marca przetargu nieograniczonego ogłoszonego przez Miasto Rybnik. Realizacja inwestycji będzie przebiegała etapowo – start planowany jest na drugi kwartał przyszłego roku. Wtedy deweloper rozpocznie budowę 50 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej klasy A. Obiekt będzie realizowany zgodnie z wytycznymi koncepcji zrównoważonego rozwoju, by finalnie przejść przez proces certyfikacji środowiskowej metodą BREEAM na poziomie Excellent.

– Pozyskanie tak znaczącego inwestora na teren o powierzchni 40 hektarów daje miastu silny impuls do dalszego rozwoju. W ciągu kilku lat rozwinie się duży obszar gospodarczy, w którym pracę znajdzie wiele osób z całej aglomeracji rybnickiej – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera

- Rozstrzygnięcie przetargu to efekt przygotowań i pracy wykonanej przez Miasto w ostatnich latach. Deklaruję oczywiście chęć współpracy z inwestorem, z całą pewnością będziemy wspólnie z Panattoni komunikować o kolejnych etapach realizacji inwestycji. – dodaje Prezydent Kuczera.

Panattoni Park Rybnik pozwoli na prowadzenie procesów logistycznych – zarówno magazynowych, jak i lekkiej produkcji. Inwestycja powstanie tuż przy DW 935 (rybnicki odcinek Drogi Regionalnej Racibórz – Pszczyna), w pobliżu autostrady A1. Teren zostanie skomunikowany poprzez budowę nowego odcinka drogi do jednego z węzłów przy DW 935.

Panattoni Park Rybnik przygotowany zostanie zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Go Earthwise with Panattoni - całość przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM. Deweloper zastosuje m.in. czujniki zmierzchu dla oświetlenia zewnętrznego, systemy inteligentnego zarządzania energią, czy wodooszczędną armaturę sanitarną. Firma zaprojektowała również tereny zielone z łąkami kwietnymi, nie wymagającymi częstego koszenia, a na terenie obiektu znajdą się domki dla bezkręgowców, owadów i ptaków. Użytkownicy obiektu skorzystają ze stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz wiat rowerowych wyposażonych w gniazda elektryczne i zestawy naprawcze.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów