Augustów to dobre miejsce do inwestowania

  • 16 grudnia 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Burmistrz Miasta Augustowa - Mirosław Karolczuk

O tym czy Augustów to dobre miejsce do inwestowania dowiesz się z rozmowy z Mirosławem Karolczukiem, Burmistrzem Augustowa.

Czy Augustów to dobre miejsce do inwestowania?

Mogę z satysfakcją i pewnością powiedzieć, że Augustów, to dobre miejsce do inwestowania. Jest tak, ponieważ mój zespół poświęcił kilka lat pracy na przygotowanie miasta do stworzenia odpowiednich warunków dla nowych inwestorów. Rozwijamy się inwestując w infrastrukturę. Tworzymy budynki użyteczności publicznej, kilkadziesiąt nowych ulic co roku - to oczywiście bardzo ważne, ale jeszcze ważniejsze jest stwarzanie szans tym, których ambicje będą sukcesywnie napędzały rozwój naszego miasta. Najlepszym przykładem wsparcia i stworzenia warunków do rozwoju przedsiębiorczości jest budowa Augustowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Do niedawna cały Augustów był strefą objętą rygorystycznymi przepisami ustawy dotyczącej uzdrowisk, dokonaliśmy jednak podziału miasta na dzielnice i uwolniliśmy jego potencjał gospodarczy.

Jak te działania wpłynęły na lokalnych przedsiębiorców? 

Dzięki tym staraniom Augustów przeżywa obecnie swój boom inwestycyjny, a przedsiębiorcy robią to, na co czekali od lat - rozwijają swoje firmy w Augustowie. Kilkanaście milionów wydanych na rozwój infrastruktury specjalnej strefy gospodarczej pozwoliło nam zachęcić zarówno nowych inwestorów, jak i naszych rodzimych przedsiębiorców do zakupu gruntów i rozwoju na terenie miasta. Dobry klimat do inwestowania sprawił, że w Augustowie dynamicznie rozwija się przemysł, rynek usług turystycznych, gastronomia i handel, a w ślad za nimi idzie budownictwo mieszkaniowe. Jednym z czynników, które napędzają inwestycje komercyjne i publiczne jest bez wątpienia atrakcyjne położenie wśród jezior i lasów. Z atutów Augustowa skorzystały skorzystały także firmy o zasięgu międzynarodowym - to właśnie u nas działa jedna z największych na świecie fabryk tytoniu, jesteśmy też największym zagłębiem stoczniowym w Europie.

Czy w takim razie w Augustowie znajdzie się jeszcze miejsce dla nowych przedsiębiorców?

Oczywiście! Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w przetargach na ostatnie działki w naszej strefie gospodarczej. Jak już mówiłem - dysponujemy gotową, zaawansowaną infrastrukturą, świetną lokalizacją i dobrym klimatem do inwestowania w dynamicznie rozwijającym się mieście, a nasza proinwestycyjna polityka finansowa to nie tylko poprawa warunków życia dla mieszkańców, ale także całkiem nowa przestrzeń dla przedsiębiorców, którzy są siłą napędową naszej gospodarki.

Foto

Augustów, to chyba pierwsze miasto, które z sukcesem łączy atrakcyjność turystyczną i gospodarczą? 

Znaleźliśmy złoty środek i potrafimy dobrze to wykorzystać. Z jednej strony jesteśmy miastem uzdrowiskowym i dysponujemy naturalnymi bogactwami: jeziorami w centrum miasta, puszczą wokół - co stwarza naszym mieszkańcom komfortowe warunki do życia i zachęca turystów, którzy nas odwiedzają, a z drugiej strony wyodrębniliśmy część miasta, w której umożliwiamy przedsiębiorcom tworzenie swoich biznesów. Idea zrównoważonego rozwoju jest mi bliska i dlatego przyjąłem właśnie taką strategię budowania miasta. Cieszę się, że dziś Augustów jest postrzegany jako miasto atrakcyjne dla mieszkańca, turysty, a także dla przedsiębiorcy. To daje mi poczucie dobrze wykonanej pracy. 

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów