Brześć Kujawski – tu trafiają inwestycje!

  • 6 grudnia 2023
  • Materiał Partnera

Brześć Kujawski to doskonale przygotowane, położone przy węźle autostrady A1 tereny inwestycyjne (fot. UM Brześć Kujawski)

Sukcesy inwestorów, którzy już zaufali Brzeskiej Strefie Gospodarczej stanowią najlepszą rekomendację dla wszystkich poszukujących swojego miejsca na ulokowanie biznesu.

Tereny skupione wokół autostrady A1 Włocławek Zachód to atrakcyjne miejsce do inwestowania, o czym z roku na rok przekonuje się coraz więcej przedsiębiorców. Polityka Samorządu  nakierowana jest na wzrost gospodarczy i wspieranie przedsiębiorczości w regionie.  Zaangażowanie kolejnych inwestorów, którzy wybrali Brześć Kujawski dla prowadzenia biznesu, to dowód, że prowadzone działania z zakresu wspierania rozwoju gospodarczego przynoszą rezultaty. Obrany kierunek rozwoju przynosi efekty, z kolei właściwy klimat pro gospodarczy powiększa grono firm gotowych do inwestowania w regionie.

Rozwój terenów inwestycyjnych i wzrost gospodarczy to priorytety w działaniach na których skupia się brzeski samorząd.  Gmina Brześć Kujawski od wielu lat pokazuje, że można wykorzystać znakomite położenie. Tereny inwestycyjne położone bezpośrednio przy węźle autostrady A1, pełna infrastruktura techniczna, stabilna polityka oraz kapitał ludzki – to bezsprzeczne atuty  na których zbudowana jest atrakcyjność brzeskich terenów inwestycyjnych. Zaangażowanie i otwartość na współpracę, połączona z pro inwestorskim podejściem, a także szybkimi działaniami przynoszą określone rezultaty. Wyróżniki gminy stały się filarem jej rozwoju. 

Dogodna lokalizacja na mapie Polski, przy ważnych szlakach komunikacyjnych – sieci dróg krajowych, wojewódzkich i gminnych, bliska odległość od międzynarodowych lotnisk oraz dostęp do kapitału ludzkiego pozwalają gminie ubiegać się o kolejne projekty inwestycyjne. Nowe podmioty gospodarcze, przygotowane tereny to magnes przyciągający biznes, stają się szansa na wzmocnienie i zaktywizowanie gospodarki. Kreatywność, zaangażowanie i inicjatywa w szeregu podejmowanych działań sprawiły, że Brzeska Strefa Gospodarcza stała się rozpoznawalną marką, gospodarczą lokomotywą regionu. Wśród podmiotów, które zaufały i zainwestowały na terenie gminy są: Lear, LPP, firma RTE, Raben, Anwis, Kongsberg Automotive, Kleib, Detal-Met, H&S Steel.

Ukazujące się rankingi, potwierdzają pozycję gminy na gospodarczej mapie kraju. Co wpływa na to, że zainteresowanie brzeskimi terenami nie słabnie, a kolejni inwestorzy lokują tutaj swoje przedsięwzięcia?

Doskonale przygotowane, położone przy węźle autostrady A1 tereny inwestycyjne, przychylny klimat i przestrzeń do rozwoju, dedykowana opieka nad inwestorem oraz zwolnienia i ulgi podatkowe – to główne powody boomu inwestycyjnego oraz dynamiki rozwoju lokalnego. Atutem gminy jest bogata oferta terenów inwestycyjnych. Począwszy od małych nieruchomości, do działek o zróżnicowanej powierzchni. 

Ważnym argumentem do podejmowania działalności na terenie gminy są: potencjał lokalnego kapitału ludzkiego oraz rozwój dostępności komunikacyjnej.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów