Jeden z największych piotrkowskich pracodawców firma Haering Polska rozpoczęła budowę nowego zakładu produkcyjnego.

W nowoczesnym budynku o powierzchni zabudowy ok. 1,3 ha i powierzchni użytkowej ok. 2,5 ha znajdą się sale wykładowe oraz duże pomieszczenie warsztatowe, w którym stanie nowoczesny park maszynowy. W nowo powstałym obiekcie Haering będzie produkował części do układów wtryskowych, hamulcowych, sensorykę i mechanizmy wykorzystywane w przemyśle samochodowym. Koszt inwestycji to 120 mln złotych.

17 września prezydent miasta Krzysztof Chojniak wraz z dyrektorem generalnym Haering Polska Jackiem Gałkiem rozmawiali o planach rozwoju firmy w najbliższych latach oraz przyglądali się postępom prac przy realizowanej inwestycji.

- Linie produkcyjne w nowo powstałym obiekcie planujemy uruchomić z końcem 2013 roku. Zatrudnienie znajdzie tam ponad 400 pracowników - informuje Jacek Gałek.

Zakład Haeringa to firma z branży mechaniki precyzyjnej wykorzystująca najnowsze technologie. Przedsiębiorstwo już od dawna ma status światowego lidera w branży obróbki skrawaniem, który produkuje części dla tak znanych koncernów jak Mercedes, Daimler - Chrysler, Bosh Group, czy Volkswagen-Audi.