Jak donosiliśmy w marcu, London & Cambridge Properties (LCP) kupił trzy centra handlowe w Radomiu, Tarnowie i Piotrkowie Trybunalskim za łączną wartość 67 mln euro od firmy Echo Inevstment. Sprzedający, Echo Investment S.A., podpisał wstępną umowę sprzedaży z londyńskim inwestorem w grudniu 2012 roku, a transakcja została sfinalizowana w kwietniu 2013 roku. 

Centrum Handlowe w Radomiu znajduje się przy ul. Żółkiewskiego i dysponuje powierzchnią handlową 19 500 mkw. CH w Tarnowie zlokalizowane przy ul. Błonie dysponuje 20 200 mkw. CH w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Sikorskiego oferuje 17 400 mkw. powierzchni handlowej. Kluczowymi najemcami we wszystkich trzech nieruchomościach są hipermarkety Real i sklepy budowlane Nomi.

- LCP zdecydował się na rozszerzenie swojego portfolio w Polsce, Cieszymy się z pozyskania tych trzech obiektów jako uzupełnienie innych nieruchomości, których zakup obecnie finalizujemy - powiedział James Fife, dyrektor zarządzający LCP w Polsce.

- Mamy odpowiednie doświadczenie w sektorze nieruchomości handlowch. Wzmocniliśmy zespół wynajmu powierzchni handlowych i coraz częściej doradzamy w transakcjach w sektorze handlowym, co pokazuje zakup centrów dla LCP. Wszystkie trzy centra handlowe to galerie, których kluczowymi najemcami są niedawno odnowione  hipermarkety. Wszystkie są wynajęte w 100%, a najemcami są silne polskie i międzynarodowe marki, jak: Real, Deichmann, Nomi, RTV Euro AGD i CCC. - dodał Michał Ćwikliński, dyrektor działu doradztwa inwestycyjnego w Polsce.

Firma Savills doradzała kupującemu przy transakcji.