Gmina Kleszczów

 • 20 stycznia 2023
 • Urzędy miast

Urząd Gminy w Kleszczowie
ul. Główna 47, 97-410 Kleszczów
tel.: +48 44 731 31 10
e-mail: kleszczow@kleszczow.pl
adres www: www.kleszczow.pl


  Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów
  ul. Sportowa 3, 97-410 Kleszczów
  tel.: + 48 503 407 624
  e-mail: fundacja@kleszczow.pl
  adres www: www.frgk.pl

 

Kontakt do osób dedykowanych obsłudze inwestora

Top foto 2

Lokalizacja

Gmina Kleszczów położona jest w centralnej Polsce w południowej części województwa łódzkiego, w powiecie bełchatowskim, w pobliżu tras: Warszawa - Wrocław i Katowice- Gdańsk.


 

Atuty miasta/gminy

Gmina Kleszczów to  jedno z najszybciej rozwijających się miejsc regionu łódzkiego. Coraz większą rangę w gospodarczym rozwoju gminy odgrywają inwestorzy polscy i zagraniczni, którzy zbudowali zakłady produkcyjne na terenie czterech Kleszczowskich Stref Przemysłowych.

Strefy przemysłowe

W gminie Kleszczów utworzono 4 strefy przemysłowe: Rogowiec, Kleszczów, Żłobnica i Bogumiłów. Właścicielem terenów inwestycyjnych w strefach jest Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów. Infrastruktura jest własnością Gminy Kleszczów. Inwestorzy korzystają z niej na preferencyjnych warunkach.

Najważniejsze atuty naszych stref przemysłowych to:

 • atrakcyjna cena gruntów - 20 zł/m² + VAT
 • tereny objęte Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną– 25 zł /m² + VAT
 • rozbudowana sieć drogowa z pełną infrastrukturą 
 • niższe niż w innych gminach ceny energii i mediów

Obecni inwestorzy

W naszych strefach przemysłowych swoje zakłady ulokowali przedsiębiorcy z Polski, Niemiec, Finlandii, Austrii, Francji, Holandii, Włoch, Portugalii, Szwajcarii, Hiszpanii, Irlandii i Ukrainy:

Strefa Przemysłowa w Kleszczowie: Arix Polska Sp. z o.o., Kersten Sp. z o.o., Uponor Infra Sp. z o.o., Colep Consumer Products Sp. z o.o., Colep Packaging Polska Sp. z o.o., CFE Polska Sp. z o.o., Izolbet Sp. z o.o., Some KSW Sp. z o.o., Goodrill Sp. z o. o., Fasada S.C., Przedsiębiorstwo Handlowe „Młyn Pol” Sp. z o. o.

Strefa Przemysłowa w Żłobnicy: Makani Sp. z o.o., Caparol Polska Sp. z o.o., ZPHU - Entro Sławomir Kaźmierczak, Mostostal Kraków S.A., Partner Hale Sp. z o.o., Graben Michał Koch, Kobzarenko Sp. z o.o., BTC Maszyny Stolarczyk Sp. z o. o. Sp. k., Inspire Polska Sp. z o. o., Grzegorz Mularczyk ''MEGSTYL''

Strefa Przemysłowa w Bogumiłowie i Rogowcu: Eurometal S.A. Grupa Eko-Świat, Ekobenz Sp. z o.o., Maya Victory Sp. z o. o., Sponcel Sp. z o.o., Epicom Sp. z o.o., Gizo Sp. z o.o., Piasek – Pol s.c., Mobil Spaw Krzysztof Balcerek, Tozbik Sp. z o.o., Atest – Bet S.C., Constantia Teich Poland Sp. z o.o., CAT Polska Sp. z o.o., Knauf Bełchatów Sp. z o.o.

Gmina Kleszczów przyjazna dla życia

Magnesem, który przyciąga nie tylko inwestorów, ale i nowych mieszkańców naszej gminy jest infrastruktura stworzona z myślą o lokalnej społeczności. Gmina oferuje kompleksowo uzbrojone działki budowlane w atrakcyjnej cenie.

Ważną rolę we wzmocnieniu aktywności inwestycyjnej w gminie Kleszczów odgrywa Agencja Rozwoju Regionalnego „ARREKS”, która udostępnia lokale biurowe dla firm rozpoczynających działalność oraz prowadzi Kleszczowski Inkubator Przedsiębiorczości.

Wybierając Kleszczów, jako miejsce zamieszkania można liczyć m.in. na: wysoką jakość opieki medycznej, bogatą ofertę edukacyjną i kulturalną oraz szerokie wsparcie gminy dla przedsięwzięć proekologicznych.

Dodatkowo w 2022 roku Gmina Kleszczów zajęła pierwsze miejsca w:

 • Rankingu Inwestycyjnym JST - najwyższe nakłady na lokalne inwestycje 
  w przeliczeniu na głowę mieszkańca w latach 2019-2021 
 • Rankingu Zrównoważonego Rozwoju JST 2022
 • Rankingu wydatków JST na ochronę powietrza i klimatu 2018-2021 
 • Rankingu Gmin Województwa Łódzkiego 2022 - dane statystyczne kluczowe dla rozwoju społeczno-gospodarczego 
 • Rankingu „Gmina dobra do życia” 2022 


Z myślą o zapleczu kadr dla przemysłu powstało  Technikum Nowoczesnych Technologii www.zspkleszczow.pl  kształcące techników-mechatroników i automatyków, które należy do jednych z najlepszych szkół w Polsce. Nauczyciele przedmiotów zawodowych są wykładowcami Politechniki Łódzkiej, którzy współpracują z firmami branży mechatronicznej w kraju i za granicą.

W Gminie Kleszczów, po pracy i nauce czas wolny można spędzić w kompleksie Solpark Kleszczów www.solpark-kleszczow.pl oraz na zajęciach sportowych organizowanych przez Klub „Omega”, a także we własnym zakresie korzystając z ok. 80 km ścieżek rowerowych oraz ścieżek ekologicznych w rezerwacie przyrody „Łuszczanowice”.
Serdecznie zapraszamy do Kleszczowa, gdzie wspólnie z zespołem obsługującym inwestorów zaprezentujemy atrakcyjność naszych terenów.

NASZ  GRUNT PODSTAWĄ TWOJEGO BIZNESU!!!

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów