Jak sprzedać działkę inwestycyjną na Facebooku?

 • 1 kwietnia 2020
 • Dariusz Cybulski - BiznesAds.pl

Jak sprzedać działkę inwestycyjne na Facebooku (fot. freepik.com)

Media społecznościowe to jeden z najlepszych kanałów sprzedaży, jaki obecnie jest dostępny. Panuje jednak przekonanie, że o ile w sprzedaży dóbr szybko zbywalnych i usług sprawdza się on doskonale, to trudno za pomocą np. Facebooka sprzedawać takie produkty jak działki budowlane czy tereny inwestycyjne. Zgodnie z powszechnie panującą opinią, o ile można na Facebooku zaprezentować działkę czy nieruchomość komercyjną, to sama sprzedaż już nie bardzo będzie działać.

W tym artykule pokazujemy na przykładzie jednego z naszych Klientów, w jaki sposób dzięki inteligentnie zbudowanej kampanii reklamowej na Facebooku można sprzedawać działki inwestycyjne pokaźnych rozmiarów bądź działki budowlane.

Działka, dla której długo szukano inwestora

Naszym Klientem jest Urząd Miasta z południa Polski, który w swoich zasobach ma kilka działek inwestycyjnych przeznaczonych dla przemysłu. Klient korzystał z wielu kanałów promocji i sprzedaży jakie daje rynek. Korzystał z agencji pośrednictwa, zamieszczał ogłoszenia na wiodących portalach nieruchomości, zamieszczał drogie reklamy w prasie biznesowo - gospodarczej oraz promował działkę na Facebooku za pomocą funkcji "promuj post", która absolutnie nie jest polecana, a wręcz zakazana przez specjalistów marketingu internetowego. Żadne z tych działań nie przynosiło spodziewanego efektu.

Ze względu na dużą konkurencję na rynku terenów inwestycyjnych oraz słabą pozycję strony internetowej w organicznych wynikach wyszukiwania, Urząd zdecydował się uruchomić pierwszą profesjonalną kampanię sprzedażową na Facebooku.

Krok pierwszy: Landing Page

Na potrzeby kampanii przygotowaliśmy landing page – mikro stronę internetową przedstawiającą wyłącznie ofertę gruntów i potencjał inwestycyjny Miasta. Wraz z powstaniem nowego landing page przygotowaliśmy dedykowane działania  w skład których wchodziło:

 • Wdrożenie Google Tag Managera
 • Wdrożenie Google Analytics
 • Konfiguracja konta reklamowego na Facebooku
 • Wdrożenie pixela Facebooka
 • Konfiguracja list odbiorców

Krok drugi: analiza danych

Celem kampanii było dotarcie do osób poszukujących terenów inwestycyjnych pod inwestycje przemysłowe i magazynowe. W tym celu rozpoczęliśmy prace nad budową kampanii w systemie Facebook Ads.

W pierwszym kroku dokonaliśmy analizy mediów społecznościowych w celu ustalenia uśrednionego profil osób, które takie nieruchomości kupują lub są nimi zainteresowane. Mając już taki profil, wyciągnęliśmy kluczowe dane (wiek, zainteresowania, płeć, lokalizacja, status zawodowy itp.). Dane posłużyły nam za podstawę tworzenia własnej grupy odbiorców. Oczywiście dane historyczne nie wystarczyły, aby skutecznie sprzedać teren inwestycyjny. W trzecim kroku przyjrzeliśmy się zawartości social mediów pod kątem nawyków zakupowych ludzi, do których miała być kierowana reklama oraz ich „zwyczajom” i „stylowi życia”. Zależało nam na tym, aby w pierwszej kolejności dotrzeć do osób, które wykazują następujące cechy:

 • Interesują się inwestowaniem w nieruchomości
 • Posiadają odpowiednie stanowisko w firmie
 • Są właścicielami firm,
 • Reprezentują firmy małe, średnie i duże
 • Są osobami zamożnymi


Po kilku dniach analiz mieliśmy gotowe grupy odbiorców do swojego przekazu reklamowego.

Krok trzeci: Wyświetlanie reklamy

Kolejnym krokiem było przeprowadzenie kampanii testowej, której celem był wybór mikrogrup w ramach wcześniej opracowanych grup odbiorców.

Dopiero po przeprowadzeniu kampanii testowej, mając już wyselekcjonowane mikrogrupy odbiorców przystąpiliśmy do właściwego wyświetlania bardzo precyzyjnie targetowanej reklamy. Każda z reklam była dopasowana (z innym przekazem) do innej grupy odbiorców.

Efekt kampanii

Odpowiednie przygotowanie grup docelowych i reklamy zaowocowało kontaktami w sprawie zakupu gruntów inwestycyjnych. W ciągu zaledwie kilkunastu dni oferent odebrał wiele telefonów od potencjalnie zainteresowanych kupców, a kilka z nich zakończyło się zakupem działek.

Dlaczego nie "promuj post" na Facebooku?

Często w świadomości Klientów obecność na Facbooku oraz promocja, ogranicza się do funkcji "promuj post", która jak wcześniej wspomniałem nie jest zalecana przez specjalistów. Poniżej przedstawiamy argumenty dlaczego nie należy tego robić: 

 • Najdroższa forma promocji
 • Brak wyboru celu
 • Brak wyboru umiejscowień
 • Brak pełnej kontroli nad grupami docelowymi
 • Brak personalizacji reklam
 • Brak możliwości ustawienia harmonogramu trwania promocji


Chcesz skutecznie prowadzonej kampanii reklamowej? Zapraszamy do kontaktu: www.BiznesAds.pl
Zobacz zobacz również jak promować i sprzedawać grunty inwestycyjne w wyszukiwarce Google

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów