Na terenie podstrefy Legnickiej SSE w Złotoryji zainwestują dwie nowe firmy. W sumie powstanie ok. 100 nowych miejsc pracy.

Ponad 36 mln zł zdecydowała się zainwestować w podstrefie Złotoryja firma Schneider Pojemniki Transportowe. Przedsiębiorstwo planuje uruchomienie produkcji specjalistycznych koszy i pojemników wykonanych ze stali, przeznaczonych do transportu i magazynowania gotowych wyrobów. Głównymi odbiorcami produktów przedsiębiorstwa Schneider są firmy BMW, Volkswagen, Daimler AG, Bosch, Siemens i Continental. Schneider będzie działać na działce o powierzchni ponad 2,8 ha.

– Firma Schneider obecna jest na rynku niemieckim od ponad 50 lat. Dbamy o naszych pracowników i cieszymy się opinią rzetelnego pracodawcy. Chcemy, aby tak było także tutaj, w Złotoryi. Stawiamy na rozwój nowoczesnych technologii, dobro naszych pracowników i staramy się sprostać najbardziej wygórowanym oczekiwaniom klientów – przekonywał w trakcie uroczystości Kai Uwe Schneider – prezes zarządu firmy Schneider Pojemniki Transportowe.

– Jesteśmy przekonani, że w LSSE znajdą świetne warunki do prowadzenia swojej działalności gospodarczej i będą rozwijać swój biznes zgodnie z oczekiwaniami – powiedziała w Złotoryi Dorota Włoch, wiceprezes zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Kolejną nową firmą w Strefie jest  przedsiębiorstwo Bisek-Asfalt, które będzie produkowało i sprzedawało na terenie podstrefy Złotoryja masy bitumiczne wykonywane z różnego rodzaju kruszyw i asfaltu. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca przyszłego roku na działkach o powierzchni ponad 2 ha. Wydatki inwestycyjne wyniosą co najmniej 16 mln zł.

– Bisek-Asfalt to polska firma rodzinna. Wierzymy, że nasz zakład w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej będzie najnowocześniejszy w kraju, a dzięki jego działalności powstanie wiele potrzebnych, nie tylko na terenie Dolnego Śląska, dróg – mówił Michał Bisek, prezes zarządu firmy Bisek-Asfalt.

Dzięki inwestycjom firmy Bisek i Schneider na terenie podstrefy Złotoryja powstanie ok. 100 nowych miejsc pracy.

– Każde nowe miejsce pracy jest dla nas ważne, dlatego cieszę się z obecności kolejnych firm w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jestem przekonana, że ich pojawienie się będzie rozwijało potencjał gospodarczy Dolnego Śląska i sprawi, że następne przedsiębiorstwa będą chciały rozpocząć prowadzenie biznesu w tej części Polski – mówiła w Złotoryi Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki.

Do końca 2015 r. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna planuje wydać łącznie 10 zezwoleń na prowadzenie działalności w strefie.