Zainaugurowano budowę nowego centrum przeładunkowego oraz oddziału UPS w Strykowie. W oficjalnej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział przedstawiciele inwestora, władz lokalnych oraz firmy Panattoni Europe, która jest odpowiedzialna za realizację tej inwestycji dla UPS. Otwarcie obiektu w Strykowie, które będzie miało łączną powierzchnię prawie 13 tys. m kw., planowane jest na pierwszą połowę 2015 roku.

- Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, to wydarzenie przełomowe w  13-letniej historii UPS w Polsce. Stanowi ono odzwierciedlenie naszej silnie rozwijającej się sieci logistycznej - powiedział Piotr Sitarek, dyrektor generalny UPS Polska .

Nowy obiekt w Strykowie, będący jednoczenie największym tego typu projektem w historii firmy realizowanym w Europie Środkowo-Wschodniej, będzie łączył w sobie funkcjonalność centrum przeładunkowego oraz oddziału dystrybucyjnego dla przesyłek o różnej wielkości, tak aby na bieżąco zaspokajać rosnące potrzeby rynku. Będzie on miał łączną powierzchnię prawie 13 tys. m kw., co stanowi równowartość dwóch pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej. Centrum zostanie wyposażone w najnowocześniejszą technologię, która pozwoli na sortowanie 15 tys. paczek na godzinę.

- Obiekt Panattoni Europe dla UPS Polska w Strykowie powstaje w strategicznej lokalizacji dla dystrybucji krajowej i międzynarodowej. Dowodzić temu może centralne położenie w kraju i bliskość najważniejszych szlaków komunikacyjnych - węzła autostrady A2, a także drogi 71 w pobliżu krajowej trasy 14. Wybór naszej lokalizacji przez lidera branży, którym jest firma UPS, świadczyć może o rozumieniu przez nas potrzeb firm przewozowych. rozumienie poparte jest wieloletnim doświadczaniem Panattoni w realizacjach inwestycji dla branży kurierskiej, co doceniła firma UPS, a za co jesteśmy wdzięczni  - powiedział Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający na Polskę Zachodnią, Panattoni Europe.