W Jaworzynie Śląskiej na 2,5 ha działce powstanie hala przemysłowa

  • 25 listopada 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. freepik.com)

W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "INVEST-PARK" zainwestuje świdnicka firma Fire Family. Inwestor wybuduje halę przemysłową w gminie Jaworzyna Śląska. Inwestycja będzie miała wartość około 4,5 mln złotych.

Spółka Fire Family jest rodzinną firmą zajmującą się od wielu lat produkcją podpałek grillowych i kominkowych oraz dystrybucją grilli węglowych i gazowych, a także akcesoriów do nich. Głównymi odbiorcami jej produktów są znane sieci handlowe a znaczna część asortymentu przeznaczona jest na eksport.

– Ogromnie cieszy nas, że następny polski przedsiębiorca dołącza do naszej rodziny. To kolejna inwestycja potwierdzająca, że strefy ekonomiczne są otwarte na lokalnych przedsiębiorców. – podkreśla Artur Siennicki, prezes WSSE "INVEST-PARK". – Lokalizacja, w której zainwestuje stanowi jedną z atrakcyjniejszych w powiecie świdnickim. – dodaje Siennicki.

– Szefowie firmy podkreślali, bardzo dobre przygotowanie terenów inwestycyjnych, świetną lokalizację oraz atrakcyjną cenę. Jesteśmy przekonani, że już wkrótce znajdą się kolejni inwestorzy, którzy ulokują swoje przedsiębiorstwa na terenie naszej gminy. – Grzegorz Grzegorzewicz, Burmistrz Jaworzyny Śląskiej.

Nowy zakład zostanie wybudowany w miejscowości Pasieczna. Na działce powstanie hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni ok. 2500 mkw. W fabryce zatrudnionych zostanie kilkudziesięciu pracowników. Uruchomienie produkcji planowane jest na drugą połowę 2021 roku. Będzie to pierwszy inwestor na terenie Strefy Przemysłowej w Jaworzynie Śląskiej.

– Jest to bardzo atrakcyjny i dobrze przygotowany kompleks inwestycyjny – przyznaje Kamil Zieliński, wiceprezes strefy. – Niedawno zakupiliśmy od gminy Jaworzyna Śląska blisko 4 ha gruntu znajdujące się w sąsiedztwie inwestycji Fire Family. Na tym terenie wybudujemy halę przemysłową, która oferowana będzie przedsiębiorcom pod wynajem – dodaje Zieliński.

Tereny inwestycyjne w Jaworzynie Śląskiej znajdują się zaledwie 26 km od autostrady A4 oraz 21 km od drogi ekspresowej S3. Przez grunty przebiega sieć kolejowa łącząca kompleks z głównymi korytarzami kolejowymi w Polsce i Europie.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów