Poczta Polska sprzedaje działki na mazurach

  • 15 czerwca 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. freepik.com)

Poczta Polska sprzedaje działki na mazurach, które obecnie nie są już wykorzystywane biznesowo, a są interesujące z uwagi na atrakcyjne turystycznie usytuowanie. Po remontach mogą służyć przyszłym właścicielom jako domy wczasowe czy urlopowe bazy wypadowe. W niektórych z nich można nawet rozwinąć biznes związany z turystyką. Całkowita powierzchnia wszystkich działek to ponad 1,5 ha.

W sprzedaży są także nieruchomości, które mogą być wykorzystane pod atrakcyjną zabudowę biurową lub mieszkaniową w centrach miast. W ostatnich latach na cele mieszkaniowe zostały sprzedane atrakcyjnie położone nieruchomości we Wrocławiu i w Warszawie.

Poczta Polska pozyskuje również nowe lokalizacje na centra logistyczne, jednocześnie efektywnie gospodarując majątkiem sprzedaje nieruchomości w centrach miast.

– Dawniej infrastruktura pocztowa rozwijana była w centrach miast, często blisko kolei, dzisiaj magazyny pocztowe i sortownie powstają na obrzeżach aglomeracji. Istotnym elementem naszej polityki zarządzania nieruchomościami jest zbywanie niewykorzystanych placów i budynków, a pozyskiwanie nowych lokalizacji tam, gdzie przewidujemy rozwój naszej infrastruktury logistycznej. Zarządzanie majątkiem ma ścisły związek z celami biznesowi spółki. Niezwykle ważne jest też efektywne wykorzystanie potencjału, jaki ma największa spółka infrastrukturalna i logistyczna w kraju. – mówi Krzysztof Falkowski, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Realizacja planów strategicznych Poczty Polskiej będzie wymagała pozyskiwania środków finansowych przede wszystkim na logistykę i cyfryzację. Przewidywana kwota inwestycji to 1,2 mld złotych w ciągu 3 lat. Jeszcze w tym roku Poczta zamierza przeznaczyć na ten cel ok. 400 mln zł.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów