Nowi inwestorzy w Zatorskiej Strefie Aktywności Gospodarczej

  • 2 listopada 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Zatorska SAG (fot. KPT)

21 przedsiębiorstw korzystających z ulgi podatkowej, blisko 400 milionów nakładów inwestycyjnych, 215 nowych miejsc pracy i tytuł Gminy przyjaznej inwestorom – to bilans współpracy Zatorskiej Strefy Aktywności Gospodarczej i Krakowskiego Parku Technologicznego. Okazją do podsumowania są kolejne wydane w Zatorze decyzje o wparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał właśnie dwie decyzje dla przedsiębiorstw z gminy Zator. Protech sp. z o.o. zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 100 000 000,00 zł. W ramach inwestycji rozbuduje zakład i zwiększy jego zdolności produkcyjne. Dotychczas, firma skorzystała już z czterech zezwoleń w ramach specjalnej strefy ekonomicznej. Druga decyzja trafia do firmy Eurowafel sp. z o.o. sp. k., planowane koszty kwalifikowane tej inwestycji to co najmniej 20 000 000,00 zł. Spółka wdroży nowe technologie produkcyjne dzięki czemu wzrośnie sprzedaż jej produktów.

Zatorska Strefa Aktywności Gospodarczej to jedna z najaktywniejszych podstref Krakowskiego Parku Technologicznego. Od 2012 roku, czyli od momentu jej utworzenia wydano tutaj 32 zezwolenia na działalność w specjalnej strefie gospodarczej, a po wejściu nowych przepisów 4 decyzje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji (razem z ostatnimi). Przedsiębiorcy w sumie zadeklarowali poniesienie 348.998.561,00 zł nakładów inwestycyjnych (220.756.709,00 w ramach sse i 128.241.852,00 w ramach PSI). Dzięki tym inwestycjom, powstało 215 nowych miejsc pracy.

– Zator to dla mnie miejsce szczególne. Znakomity przykład gminy, która wiedziała jak w praktyce zadbać o zrównoważony rozwój. W tej gminie nie jest to puste hasło: rozwojowi przemysłu towarzyszy rozwój turystyki, szkolnictwa, budownictwa rodzinnego oraz kultury, a wszystko jest robione z głową, rozsądnie, z myślą o przyszłych pokoleniach. Bardzo się cieszę, że mogę ten proces nie tylko obserwować, ale również brać w nim udział, podobnie jak inne koleżanki i koledzy z KPT. Oba przedsiębiorstwa, które otrzymują dzisiaj decyzję o wsparciu to firmy rodzinne. Zatem rodzinom Państwa Krupników oraz Łysoniów, serdecznie gratuluję. – mówi Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora.

Przedsiębiorcy w Zatorze tworzą wzajemnie wspierającą się społeczność, dzielą się doświadczeniami i dobrymi praktykami. Jak sami mówią, to dzięki ich zapałowi, zaangażowaniu i zaufaniu udało się tyle osiągnąć. W 2016 roku gmina otrzymała z rąk Krakowskiego Parku Technologicznego tytuł Gminy przyjaznej inwestorom. Temu wyróżnieniu towarzyszyła symboliczna nagroda w postaci Małopolskiego Drzewa Inwestycji i Innowacji, która w Zatorze uzyskała miano „drzewka szczęścia”. Jako symbol sukcesu i powodzenia jest przekazywana z firmy do firmy, by wspierać ich rozwój. Podróże „drzewka” zainicjował burmistrz Zatora, Mariusz Makuch.

– Po części zgadzam się, że Zator to miejsce szczególne… chociaż może raczej normalne. Zatorski samorząd na początku tego wieku tonął w długach i wychodził z trudem z głębokiego kryzysu ekonomicznego. Przygotowanie terenu oraz infrastruktury pod specjalną strefę ekonomiczną było jednym z kluczowych projektów, które doprowadziły do obecnej prosperity. Cieszę się, że firmy, które zainwestowały w naszej gminie nie spoczęły na laurach i mimo trudnych czasów odważnie inwestują i rozwijają swoją działalność. Inwestorzy w Zatorze zawsze mogą liczyć na pomoc naszych pracowników, którzy pracę w urzędzie traktują jako służbę. Trudno tu nie wspomnieć o ogromnym zaangażowaniu zarządu i pracowników merytorycznych Krakowskiego Parku Technologicznego, które zapewniło powodzenie tego przedsięwzięcia. Z wielkim szacunkiem i zadowoleniem przyjąłem informację o planowanych inwestycjach na kwotę 120 milionów zł. Szczególnie, że dotyczy to firm, które jako pierwsze budowały swoje zakłady w Zatorze wśród pól kukurydzy. Dzisiaj ich rozwój napawa mnie dumą i optymizmem. – mówi Mariusz Makuch, burmistrz Zatora.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów