Nowa inwestycja w Rawiczu. 8 ha terenów inwestycyjnych zostało sprzedane

  • 13 czerwca 2022
  • TerenyInwestycyjne.info

Teren inwestycyjny w Sierakowie, Gmina Rawicz (fot. materiał prasowy)

Międzynarodowa firma TKH Group N.V., reprezentowana przez nowo utworzoną spółkę EEP Sp. z o.o. zakupiła teren inwestycyjny o powierzchni około 8 ha w Sierakowie w gminie Rawicz. 

Nowo nabyty teren znajduje się w gminie Rawicz, (m. Sierakowo), w województwie wielkopolskim, w powiecie rawickim. Z uwagi na bliskość drogi S5 oraz dobre skomunikowanie inwestycji, możliwy będzie szybki transport materiału na rynki zbytu. Lokalizacja doskonale wpisuje się w plan rozwoju holenderskiego holdingu. 

TKH Group to holenderski holding oferujący innowacyjne i zaawansowane systemy technologiczne dla branży telekomunikacyjnej, które wykorzystywane są zarówno w budynkach, jak i w obiektach przemysłowych. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 6000 osób i prowadzi swoje działania na całym świecie, koncentrując się na rynkach: europejskim, azjatyckim i amerykańskim. Jednym z przedstawicieli TKH Group w Polsce jest spółka C&C Partners z siedzibą w Lesznie, która to wspomagała proces założenia nowego podmiotu oraz nabycia nieruchomości.

– Wysoki potencjał polskiego rynku, zdobyte na nim doświadczenie oraz kompetencje zespołu C&C Partners pozwoliły nam przekonać holenderski holding do rozszerzenia działań w Polsce. Dzięki temu firmy Ernst & Engbring oraz TKF zainwestowały w grunty pod nowy projekt w Rawiczu, gdzie powstanie fabryka produkująca między innymi specjalistyczne systemy kablowe dla przemysłu medycznego, automatyki przemysłowej oraz kable światłowodowe. Planowane przedsięwzięcie to również profit dla miasta, które zyska miano ważnego miejsca na technologicznej mapie świata. – komentuje Artur Hejdysz, Prezes C&C Partners Sp. z o.o.

W przygotowaniu formalnym terenu do zbycia, negocjacjach oraz w procesie zakupu gruntu wsparcie zapewnili specjaliści z działu Industrial Agency firmy doradczej JLL we współpracy z Biurem Obsługi Inwestora rawickiego urzędu.

– Dzięki pracy naszych ekspertów, przychylności gminy Rawicz oraz merytorycznemu wsparciu miejskiego biura obsługi inwestora, proces transakcyjny przebiegł ekspresowo. Dodatkowo, rozpoczęcie budowy nastąpi latem, co pozwoli na szybkie uruchomienie produkcji i równie szybki zwrot zainwestowanych środków. Cieszymy się, że zaangażowanie naszego zespołu w przygotowanie czynności formalno-prawnych pozwoliło holenderskiemu holdingowi zrealizować plany rozwoju biznesu w Polsce. – mówi Joanna Choromańska, Starszy Dyrektor w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych, JLL.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów