Kraśnik planuje budowę Parku Przemysłowego Kraśnik

  • 20 lutego 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. UM Kraśnik)

W ciągu kilku lat w Kraśniku mogłą powstać duże obiekty pod działalność produkcyjną i usługową oraz nowe miejsca pracy. Ze względu na swoją powierzchnię nie mogą być one zlokalizowane w obecnej strefie ekonomicznej na Budzyniu, gdzie znajduje się jedynie 12 ha do zagospodarowania. Miasto przymierza się do utworzenia Parku Przemysłowego Kraśnik. Do zagospodarowania jest 75 ha terenów inwestyycjnych.

W Urzędzie Miasta Kraśnik odbyło się spotkanie przedstawicieli lokalnych samorządów i TSSE „Euro-Park Wisłosan” oraz Fabryki Łożysk Tocznych, podczas którego omówiono perspektywy związane z pozyskaniem przez Kraśnik w pierwszej kolejności nowych terenów inwestycyjnych o pow. 75 ha znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie FŁT. Decyzją ministra ochrony środowiska zostały one wyłączone z zarządu Lasów Państwowych i należą do Skarbu Państwa. W ub.r. burmistrz Wojciech Wilk zwrócił się do starosty kraśnickiego Andrzeja Rolli z wnioskiem o sprzedaż miastu tych nieruchomości. Zgodnie z przepisami starosta występuje do wojewody o wydanie zgody na sprzedaż i takie grunty mogą być sprzedane z obniżeniem ceny o 99%.

Jak podkreślił podczas spotkania marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski ważnym atutem tych terenów są ostatnia inwestycja PGE w Główny Punkt Zasilania Budzyń stwarzająca ogromne możliwości zaopatrzenia sektora produkcyjnego w energię oraz otwarcie komunikacyjne Kraśnika zapewnione przez budowaną drogę ekspresową S19 i nową drogę wojewódzką 833.

W spotkaniu uczestniczyli burmistrz Wojciech Wilk, marszałek Stawiarski, starosta kraśnicki Andrzej Rolla, wójt Gminy Kraśnik Mirosław Chapski. TSSE reprezentowali: Adam Kuśnierz – dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu Oddział w Tarnobrzegu, Zbigniew Cholewiński – wicedyrektor ARP i Krzysztof Wędrychowicz – główny specjalista zespołu ds. rozwoju ARP. W imieniu zarządu FŁT w rozmowach uczestniczył Jacek Kołtun, dyrektor administracyjno-prawny.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów