Tereny inwestycyjne w miejscowości Dębe – Gmina Żelazków, na które był ogłoszony przetarg 14 kwietnia, zostały wykupione przez 6 przedsiębiorstw, planujących właśnie w Gminie Żelazków rozpocząć swoją działalność.

Należą do nich firma IT & Inwest Sp. z o. o. planująca uruchomić centrum logistyczne, SIGA zajmująca się transportem, magazynowaniem i pakowaniem, Piano-Forte prowadząca zakład renowacji instrumentów muzycznych, a także firma usługowa pod szyldem DJ Trade. Pozostali inwestorzy są w trakcie przeprowadzania oceny formalnej i możliwości organizacyjno-technicznych, które pozwolą określić potencjał i ostatecznie podając decyzje, co do charakteru prowadzonych działalności na tych terenach.

Trwają rozmowy z przedsiębiorstwem Animex Foods, będącym jednym z czołowych producentów mięsa wieprzowego, drobiowego oraz przetworów mięsnych. Firma planuje prowadzić swoją działalność w miejscowości Dębe, na powierzchni ok. 40 ha.

Równie atrakcyjną lokalizacją dla przedsiębiorców okazała się miejscowość Niedziwady. Tam tereny po byłej firmie Multi wykupił Wowix Sp z o. o. oraz PW Staltex Sp z o. o. Konsorcjum. W tej samej miejscowości, przy nowo wybudowanej drodze swoją działalność ulokowała firma Elektro-plast Sp. z o.o. – producent osprzętu elektroinstalacyjnego.

To już kolejne przedsiębiorstwa, które zdecydowały się na prowadzenie swoich działalności na terenie Gminy Żelazków. Oprócz nowopowstałych miejsc pracy, nowe inwestycje, funkcjonujące w tak różnorodnych branżach, przyniosą korzyści gminie poprzez podniesienie atrakcyjności obszaru a także zasilą budżet gminy czerpiąc dochody z podatków.