Działająca w branży motoryzacyjnej firma Sitech uruchomi niebawem w Głogowie nowy zakład produkcji metalowych stelaży siedzisk i oparć samochodowych.

29 sierpnia został podpisany akt notarialny stwierdzający nabycie hali produkcyjnej w Głogowie, zaś 12 września prezes zarządu Sitech, Hans Joachim Schreiner, starosta głogowski, Rafael Rokaszewicz oraz prezydent Głogowa, Jan Zubowski, podpisali list intencyjny w sprawie budowy fabryki Sitech w Głogowie.

- Podpisanie listu intencyjnego jest dla nas wielkim wydarzeniem. Z jednej strony podsumowuje kilku miesięczną współpracę, a z drugiej strony wytycza kierunki współpracy na najbliższe miesiące i lata. Ze swojej strony mogę zapewnić, że dołożymy starań, aby zawarte w liście warunki zostały spełnione - powiedział Rafael Rokaszewicz.

Na pierwszym etapie w fabryce pracę znajdzie ok. 100 osób. Docelowo pracę znajdzie w głogowskiej fabryce znajdzie ok. 300 osób.

- Chcemy się związać z firmą nie tylko w procesie inwestycyjnym, ale wspomóc ją w przyszłym rozwoju - dodał Rokaszewicz.

Sitech, należący do Volkswagena, jest jednym z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce, rozwija nowoczesne i konkurencyjne komponenty dla motoryzacji. Dzięki temu zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu użytkownikom samochodów. Zakład w Głogowie będzie drugą lokalizacją Sitech w Polsce, po Polkowicach. Obecnie na świecie działa pięć zakładów Sitech: Polkowice, Wolfsburg, Hannover, Emden i chiński Dongchang.