25 lutego  odbyło się oficjalne otwarcie centrum finansowo - księgowego firmy DFDS, które zlokalizowane jest w Poznaniu w biurowcu Globis.

DFDS to największa firma spedycyjna i logistyczna Europy Północnej, która zatrudnia ponad 6 000 pracowników w 20 krajach. Centrum DFDS Poznań odpowiedzialne jest za obsługę finansową spółek firmy w całej Europie. W centrum zatrudnionych jest obecnie ponad 110 osób, ale poszukiwani są kolejni pracownicy ze znajomością języków obcych oraz wiedzą z zakresu finansów i księgowości.

W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele firmy z Danii na czele z Torbenem Carlsen, dyrektorem Ffnansowym firmy, zastępcą prezydenta Miasta Poznania Jerzym Stępniem, reprezentanci Biura Obsługi Inwestorów oraz pracownicy centrum.

Torben Carlsen podkreślał, że atutem Poznania jest potencjał ludzki oraz bardzo dobra znajomość języków obcych wśród jego mieszkańców. Zapał oraz ambicja z jaką nowi pracownicy rozpoczęli pracę, jest dowodem na to, iż Poznań to dobry wybór. Dodał także, że ważne dla firmy przy realizacji inwestycji było wsparcie ze strony Urzędu Miasta Poznania.

Zastępca prezydenta miasta Poznania Jerzy Stępień zwrócił uwagę, że sektor usług nowoczesnych bardzo prężnie rozwija się w mieście, dając pracę dziewięciu tysiącom osób oraz stymuluje rozwój otoczenia okołobiznesowego. Dodał, że centrum finansowo - księgowe DFDS to pierwsza tego typu inwestycja sektora logistycznego w Polsce, tym bardziej cieszy fakt wyboru Poznania.

Obecnie w Poznaniu działają 42 centra sektora usług nowoczesnych (BPO/SSC), a kolejne dwa zostaną otwarte w najbliższym czasie.