Griffn Group zrewitalizuje Hotel Polonez w Poznaniu. Inwestor podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na finansowanie projektu Środki pochodzą z inicjatywy JESSICA, która jest częścią programu „Rewitalizacja obszarów miejskich" Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013. Kwota, którą pozyskał Griffn Group to 18,2 mln zł.

Fundusze zostaną przeznaczone na modernizację budynku dawnego „Hotelu Polonez” mieszczącego się przy Al. Niepodległości 36 w centrum Poznania. Griffn Group zamierza przebudować dawny hotel na dom akademicki.

- Po raz kolejny Griffn Group pokazuje, jak ważna jest dla nas specyfika lokalnych inwestycji. Cieszy nas fakt, że budynek mający walor historyczny dla mieszkańców Poznania, po jego rewitalizacji korzystnie wpłynie na wizerunek i atrakcyjność miasta, także jako centrum akademickiego - mówi Włodzimierz Biały z Griffn Group.

Odnowienie dawnego „Hotelu Polonez” pozwoli na zwiększenie liczby miejsc w domach studenckich, a także wpłynie na integrację społeczności akademickiej Poznania. Dom akademicki będzie otwarty na wszystkich studentów bez względu na uczelnię. Studenci będą mogli korzystać ze stołówki pralni i suszarni, klubów studenckich, sklepów ogólnospożywczych, usług kosmetycznych, kwiaciarni. Bezprzewodowy Internet będzie dostępny w całym budynku. Inwestycja zostanie oddana do użytku w drugiej połowie 2014 roku.